Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin zapowiedział odmrożenie gospodarki. Rząd już w środę przedstawi szczegółowy plan stopniowego uwalniania kolejnych sektorów i branż.

Według rekomendacji Jarosław Gowina, odmrożenie miałoby nastąpić już 4 maja. Wówczas otwarty miałby zostać cały handel detaliczny, kluby fitness oraz ogródki restauracyjne.

We wtorek odbyło się spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie planu uwalniania gospodarki. Po rozmowach z głową państwa zapowiedziano, że podczas środowego posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego zostanie przedstawiony szczegółowy kalendarz odchodzenia od obostrzeń i restrykcji.

W opinii Jarosław Gowina od 4 maja powinny zacząć funkcjonować hotele. Te miałyby zacząć przyjmować gości do połowy obłożenia w danym momencie. Dzięki „intensywnemu” odmrażaniu gospodarka powinna funkcjonować tak jak przed lockdownem już 1 czerwca.

Obecnie w Polsce wciąż obowiązuje reżim sanitarny, choć poniedziałku w jedenastu województwach zezwolono na otwarcie zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych. Regionalizacja obostrzeń pozwoliła powrócić dzieciom z klas I-III do nauki w trybie hybrydowym.

Przeczytaj również: „Nie mamy już wyjścia”. Padły słowa o obowiązkowych szczepieniach i wysokich karach. „Wszystko wskazuje na to, że…

Przeczytaj również: Tomasz Lis nie kryje emocji: „PiS zachowa władzę na lata”. Z wpisów dziennikarza wylała się frustracja

Przeczytaj również:  Magdalena Ogórek trafiła na SOR. Opublikowała niepokojący wpis

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 367 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj