Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy staje się coraz bardziej napięta i nieprzewidywalna. Wiele polskich gwiazd i celebrytów angażuje się w pomoc dla migrantów koczujących w lasach.

Niedawno pisaliśmy o tym, jak aktor Maciej Stuhr wraz ze swoją małżonką udał się na granicę, by wspomóc poszkodowanych.

Chcemy, by wiedzieli, że nie są sami, że jest mnóstwo ludzi w Polsce, którzy zostali wychowani w kulcie tradycyjnej polskiej gościnności — mówił Maciej Stuhr.

Teraz w okolice Hajnówki pojechała aktorka Maja Ostaszewska, która nie kryła swojej rozpaczy w związku z tym, co zastała na miejscu. Podczas późniejszej konferencji prasowej gwiazda opowiedziała ze łzami w oczach, co sama ujrzała na własne oczy.

W piątek 12 listopada miała miejsce konferencja prasowa Grupy Granica. Wystąpiła na niej Maja Ostaszewska, która niezwykle wczuła się w cierpienie ludzi, którzy koczują w lasach przy polsko-białoruskiej granicy.

— Moi przyjaciele dzień wcześniej spotkali trzech nastolatków z Syrii i Iraku, w wieku 15–16 lat. Byli tak zmarznięci i tak wykończeni, również psychicznie, że nie byli w stanie sami się przebrać — mówiła rozżalona Ostaszewska. Nie ukrywała, że podróż była dla niej nieprzyjemnym i bolesnym emocjonalnie przeżyciem.

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

— Kończę ten bardzo trudny dzień pod szpitalem w Hajnówce, po wielu w godzinach w lesie. Szliśmy po prostu z przyjaciółmi, mając na wszelki wypadek zupę, gorące picie w plecakach i coś do przebrania dla osób, które ewentualnie byśmy spotkali w lesie. Znaleźliśmy trzy niezależne od siebie obozy, porzucone. Widać, że były tam małe dzieci, malutkie buty, pieluchy. Kiedy wracaliśmy już, zupełnie przypadkiem zobaczyliśmy interwencję, światła policji. Zatrzymaliśmy się i okazało się, że jesteśmy świadkami końcówki bardzo trudnej interwencji. Trójka pobitych osób, małżeństwo. Jeden pan z Iraku i z Syrii. Jeden pan bardzo dotkliwie pobity — relacjonowała przygnębiona aktorka.

Zobacz również: Krystyna Janda przerażona komentarzami pod adresem Kurdej-Szatan: Stopień chamstwa, wulgarności, podłości i okrucieństwa…

Zobacz również: Najnowszy sondaż. PiS i KO w niewielkim stopniu tracą poparcie. Wzrasta Polska 2050 i Konfederacja

Źródło: polsatnews.pl, onet.pl, Twitter.com

(Visited 13 855 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj