Najnowszy sondaż poparcia przeprowadzony przez pracownię Social Changes ukazał pewne zmiany na scenie politycznej. Prawo i Sprawiedliwość i Koalicja Obywatelska w niewielkim stopniu straciły poparcie. Uznanie wśród respondentów odbudowuje za to Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Konfederacja.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to bez większych trudności wygrałaby je partia rządząca. Chęć zagłosowania na PiS zadeklarowało 37 proc. ankietowanych, co wskazuje na 2 pkt. proc. spadku w porównaniu do poprzedniego badania.

Na drugiej pozycji znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 24 proc. Taki wynik wskazuje na 1 pkt. proc. spadku w porównaniu do wcześniejszego sondażu.

Wzrost poparcia nawet o 2 pkt. proc. zanotowała partia Szymona Hołowni Polska 2050, która aktualnie może liczyć na 14 proc. głosów.

Konfederacja także poprawiła swój wynik o 1 pkt. proc. Chęć głosowania na to ugrupowanie wyraziło 10 proc. respondentów. Jeżeli chodzi o Lewicę, to zyskała ona dodatkowy 1 pkt., co daje jej obecnie poparcie 9 proc. poparcia badanych.

Kukiz’15 (2 proc.), a także Polskie Stronnictwo Ludowe (1 proc.) nie ma szans na przekroczenie progu wyborczego. Deklarowana frekwencja wyniosła 60 proc. Badanie przeprowadzono metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1082 Polaków w okresie od 5 do 8 listopada 2021.

Zobacz również: „Kevin sam w domu” na święta? Polsat podał informację o planach na Boże Narodzenie

Zobacz również: Niemiecki dziennik skrytykował postawę Unii wobec sytuacji na granicy: „UE ma nadzieję, że Polska sama to załatwi”

Źródło: wpolityce.pl

(Visited 534 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj