Media obiegło zaskakujące nagranie z Zabrza, na którym widzimy interwencję trzech policjantów. Zatrzymali oni mężczyznę, który według świadków jedynie spożywał piwo bezalkoholowe.

— Panowie, ale on pije zero zero, panowie! Zero procentowe piwo. Panowie zostawicie go?! Ale on nic nie zrobił! Jak go puścicie go, on będzie spokojny — wstawiał się za zatrzymanym inny mężczyzna.

Przez dłuższą część nagrania świadkowie zdarzenia powtarzali to samo, próbując wpłynąć na funkcjonariuszy. Ci jednak pozostawali nieugięci. Ostatecznie mimo protestów zaciągnęli mężczyznę do radiowozu.

— Co policja robi z normalnymi obywatelami! — wołał kolega zatrzymanego. Drugi z nich pokazał do kamery zgniecioną puszkę jako dowód, że mówią prawdę.

Funkcjonariusze przez pewien czas przygniatali mężczyznę do ziemi, by w końcu skutego zaprowadzić do samochodu. Jego kompani obiecali, że złożą doniesienie na komendzie i opiszą całe zajście.

Możemy przypuszczać, że zatrzymany mężczyzna mógł w jakiś sposób sprowokować policjantów. Pod filmem pojawiają się bowiem doniesienia o takich okolicznościach.

— Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna prowokował mundurowych, którzy patrolowali ten teren. Kiedy zauważył przejeżdżający radiowóz, wyszedł na drogę i zaczął używać wulgarnych słów w kierunku policjantów — czytamy.

Przeczytaj również:  Polacy oglądali ten film przed meczem z Arabią. To ich zmotywowało

Należy nadmienić, że policja w ostatnich miesiącach bardzo straciła na zaufaniu społeczeństwa. Szczególnie jeżeli brać pod uwagę kryzysowy czas pandemii koronawirusa i liczne zatrzymania obywateli, chociażby z powodu nieprzestrzegania obostrzeń.

Zobacz również: Minister Czarnek załamany słowami Frasyniuka: To nie tylko chamstwo…

Zobacz również: Biuro poselskie PiS w Lublinie zostało zdewastowane! Wandale nie mieli litości. Znowu osiem gwiazdek

źródło: YouTube.com

(Visited 702 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj