Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek skomentował skandaliczne słowa Władysława Frasyniuka ws. polskich żołnierzy.

— To, co zrobił pan Frasyniuk, obrażając Wojsko Polskie, obrażając Straż Graniczną — która pilnuje szczelnie granicy nie tylko Polski, ale wschodniej granicy UE — nie jest tylko chamstwem, to jest działanie jednoznacznie antypolskie. W takie działania wpisują się wszyscy, którzy atakują Straż Graniczną i wojsko, w tym również pani wicemarszałek senatu z lewicy, posłowie Koalicji Obywatelskiej — powiedział Przemysław Czarnek, minister Edukacji i Nauki.

Bulwersująca wypowiedź padła na antenie telewizji TVN 24 i dotyczyła polskich żołnierzy strzegących granicy z Białorusią. Polityk nazwał ich „watahą psów” oraz „śmieciami”.

Szef MON Mariusz Błaszczak obiecał skierowanie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Frasyniuka.

Do całej sprawy na antenie Jedynki Polskiego Radia odniósł się minister Czarnek, mówiąc krótko:

— Słów pana Frasyniuka komentować nie będę, bo nawet komentowanie tego jest poniżej jakiegokolwiek poziomu — ocenił.

— Wszyscy słyszeli, wszyscy widzą, jak się zachowują ludzie z opozycji. Takie same słowa dotyczyły pana Sikorskiego w programie TVN24, gdzie pani Olejnik nie zareagowała nawet jednym słowem. Takich sytuacji, kiedy inni byli lżeni na najpodlejszymi słowami było więcej. Był koncert w TVN24, tam też padały ze sceny obraźliwe sformułowania i jeszcze bito za to brawo, wiec to są sytuacje charakterystyczne dla opozycji. Poniżej jakiegokolwiek poziomu, typowo antypolskie — dodał minister. Podkreślił przy tym, że zachowanie Władysława Frasyniuka woła o pomstę do nieba i jest zwyczajnie zachowaniem antypolskim.

Przeczytaj również:  Neo-Nówka wywołała burzę. W sieci się zagotowało [WIDEO]

— Niestety, to co zrobił pan Frasyniuk, obrażając Wojsko Polskie, obrażając polską Straż Graniczną — która pilnuje szczelnie granicy nie tylko Polski, ale wschodniej granicy Unii Europejskiej — nie jest tylko chamstwem, to jest działanie antypolskie. W takie działania wpisują się wszyscy, którzy atakują Straż Graniczną i wojsko w tym również pani marszałek z Lewicy, posłowie Koalicji Obywatelskiej: Jachira, Joński, Szczerba. To są ludzie, którzy nie mają pojęcia o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo Polski i chcą narazić Polaków na takie same niebezpieczeństwa, na jakie dziś narażani są dziś permanentnie i bez odwrotu mieszkańcy Niemiec, Francji, czy innych krajów Europy Zachodniej, co się ukrywa w tamtejszych mediach. My bronimy polskiej granicy — powiedział Przemysław Czarnek.

Zobacz również: Rolnik z Podlasia ujawnia prawdę o nielegalnych imigrantach. Dopatrzył się czegoś zaskakującego: „Nawet my tego nie mamy” [WIDEO]

Zobacz również: Schulz uderza w Orbana: Nie chce naszego rozpustnego, zachodniego stylu życia. Stawia na rodzinę, naród i ojczyznę

źródło: Twitter.com, niezalezna.pl

(Visited 159 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj