propolski.pl: Ukrainiec podziękował Polsce i Polakom

Wzruszony Ukrainiec podziękował Polakom: Jesteście moimi braćmi na zawsze [WIDEO]

Pewien Ukrainiec wzruszony pomocą, jaką otrzymał od Polaków nagrał emocjonalne wideo.

– Jesteście moimi braćmi na zawsze. Ja nie zapomnę nigdy, że Rosja wstąpiła na moją ziemię i zabiła moich ludzi. Nigdy tego nie zapomnę – podkreślił mężczyzna.

Trwa wojna na Ukrainie. Naszi sąsiedzi dzielnie odpierają atak wroga i walczą o swoją niepodległość. Wiele krajów europejskich, w tym władze Polski organizują pomoc zarówno dla cywilów, jak i wojsk ukraińskich.

Do sieci trafił filmik, na którym wzruszony Ukrainiec o imieniu Siergiej wyraził swoją głęboką wdzięczność dla Polski.

– Słuchajcie, bardzo chcę wam podziękować. Jesteście moimi braćmi na zawsze. Ja nie zapomnę nigdy, że Rosja wstąpiła na moją ziemię i zabiła moich ludzi. Nigdy tego nie zapomnę. Tak samo nie zapomnę tego, jak Polacy pomagali Ukraińcom – słyszymy na nagraniu.

Ponadto Ukrainiec zapowiedział, że nie zamierza się poddawać i będzie walczył do końca o to, co dla niego najważniejsze.

– Będę bronił swojego kraju i jestem spokojny, że moje dzieci, moja rodzina jest bezpieczna w waszym domu. Niech zawsze w Polsce będzie spokój, jasne niebo, słoneczko, niech dzieciaki się bawią, niech dorośli pracują i się rozwijają. Tak ma być, taki ma być świat. Ale nie ruski, nie. Każdego zabiję, kto przyjdzie tu z tej Rosji, naprawdę mówię! Jeszcze raz chcę bardzo podziękować polskim posłom, polskim dyplomatom, polskiemu prezydentowi i każdemu Polakowi. Jestem gotowy po końcu wojny każdego przycisnąć. Bardzo od serca dziękuję – zakończył.

Zobacz również: Przemyśl: ABW zatrzymała rosyjskiego szpiega, który udawał dziennikarza

Zobacz również: Rosjanom udało się zająć teren elektrowni atomowej w Zaporożu. Na nagraniu pożar

źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these