Oficer wywiadu, pisarz i autor powieści szpiegowskich skomentował aktualną sytuację na Ukrainie. Ocenił, że Władimir Putin pomimo ogromnych starań nie odniesie sukcesu.

— W mojej ocenie Władimir Putin tej wojny nie wygra. Decydująca jest postawa rosyjskiego wojska, które nie ma motywacji do walki z Ukraińcami. Przewrót na Kremlu? Bardzo możliwe, że do niego dojdzie — powiedział Vincent V. Severski, który przewiduje, że koniec prezydenta Rosji jest już blisko.

Wojna na Ukrainie to aktualnie temat numer jeden w mediach. W poniedziałek na Rosję spadł grad sankcji z całego świata, a rubel osiągnął historycznie najniższą wartość. Z europejskiej przestrzeni powietrznej zostały nawet wykluczone rosyjskie samoloty.

— W mojej ocenie Putin tej wojny nie wygra. I nie przekona Rosjan, strasząc Zachód rakietami atomowymi. To są zbyt bliskie sobie narody, by rosyjski przywódca to starcie wygrał — powiedział były polski szpieg.

Vincent V. Severski ocenił, że morale ukraińskie i rosyjskie różnią się od siebie.

— Oni (Ukraińcy – przyp. red.) całymi rodzinami walczą o swoje miasteczka, wsie. Rosjanie, gdyby ktoś ich najechał, również by tak walczyli. Ale tu są najeźdźcami, którzy nie mają motywacji. To się źle skończy dla Putina — mówił były oficer wywiadu, publikując wpis w mediach społecznościowych.

— Szpiedzy informują: koniec kremlowskiego dyktatora bliski — napisano.

Vincent V. Severski dostrzegł, że Rosjanie nie chcą walczyć w wojnie stworzonej przez Putina.

— Nie mają woli walki, nie mają, bo po przejściu granicy, nawet nie zauważyli, że znajdują się w innym kraju. Weszli do wsi czy miasteczek, które są takie same jak po rosyjskiej stronie. Ludzie mówią takim samym językiem, są tak samo ubrani, mają takie same zwyczaje. I nagle każe im się strzelać do tych ludzi… — zaznaczył były oficer wywiadu.

Zobacz również: Rosjanom udało się zająć teren elektrowni atomowej w Zaporożu. Na nagraniu pożar

Zobacz również: Wzruszony Ukrainiec podziękował Polakom: Jesteście moimi braćmi na zawsze [WIDEO]

źródło: wp.pl, goniec.pl

(Visited 789 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj