propolski.pl: Nieuprzejme zachowanie byłego ministra Szumowskiego

Szumowski zaatakował asystenta Brauna. Takiego zachowania byłego ministra nikt się nie spodziewał [WIDEO]

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun prowadził interwencję poselską w Narodowym Instytucie Kardiologii w Aninie. Nie wszyscy wiedzą, że dyrektorem tej placówki jest były minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Interwencji podjęto się zgodnie z prośbą pielęgniarza, który usłyszał, że zostanie zwolniony z pracy, jeżeli nie przyjmie szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Już na samym początku były minister Szumowski wyprosił posła Brauna wraz z jego towarzyszami, ponieważ w gabinecie odbywało się spotkanie.

Na pytanie, kiedy będzie mógł poświęcić czas na tak pilną sprawę, z którą przybył przedstawiciel Konfederacji, Szumowski odpowiedział „kiedyś”.

Wówczas poseł wszedł do gabinetu i usiadł przy stole, na co Szumowski zareagował wyjątkowo nerwowo. Wyrwał asystentowi Brauna telefon i zabronił nagrywania interwencji. Ponadto wypchnął go za drzwi, które zamknął na klucz.

Grzegorz Braun pozostał nieugięty i zaprosił swoich towarzyszy ponownie do środka. Tego było już za wiele. Minister Szumowski zakończył swoje spotkanie i obwieścił, że wychodzi.

Poseł Konfederacji zaapelował do niego, by natychmiast z nim porozmawiał. Szumowski odparł, że obowiązek udzielenia wyjaśnień w trybie interwencji poselskiej wcale nie oznacza, że musi to robić na zawołanie.

Zachowanie byłego ministra było tak nieprzyjemne, że poseł Braun zdecydował się wezwać na miejsce policję. Podejrzewał bowiem, że polityk może być pod wpływem alkoholu.

Szumowski przyznał, że jeżeli pracownicy instytutu nie będą dysponowali zaświadczeniem o szczepieniu, to będą musieli pożegnać się z pracą. Dodał także, że pokazanie zaświadczenia jest dobrowolne, nie oznacza więc to żadnego przymusu.

Postępowanie Szumowskiego pozostawiało wiele do życzenia. Efektem tego spotkania były przepychanki na korytarzu i przytrzaśnięcie drzwiami ręki Brauna. Policja zjawiła się na miejscu dopiero po godzinie, a były minister nie chciał, by zbadano go alkomatem.

Zobacz również: Rosjanom udało się zająć teren elektrowni atomowej w Zaporożu. Na nagraniu pożar

Zobacz również: Przemyśl: ABW zatrzymała rosyjskiego szpiega, który udawał dziennikarza

https://www.youtube.com/watch?v=_xQZkpiv00Y

źródło: YouTube.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these