Posłowie Konfederacji apelują o dymisję wiceministra infrastruktury Grzegorza Witkowskiego. Głos w tej sprawie zabrał Krzysztof Bosak.

– W związku ze sprawą zanieczyszczenia Odry żądamy dymisji wiceministra infrastruktury Grzegorza Witkowskiego, który w Cigacicach wygłupił się i pokazał skrajną nieodpowiedzialność. Taka osoba nie powinna pracować w rządzie – powiedział Krzysztof Bosak.

– Nie informowano o tym, co się dzieje, działania podejmowane przez władze naszego państwa były opieszałe, nie przekazano obywatelom komunikatów, próbowano zamieść sprawę pod dywan. A w tej chwili próbuje się odsunąć od siebie odpowiedzialność, dymisjonując urzędników. To politycy muszą ponieść konsekwencje – dodał poseł Konfederacji.

Bosak zwrócił uwagę na to, że w ostatnich dniach przedstawiciele rządu dzielili się sprzecznymi informacjami.

– Nie może być tak, że jednego dnia sprawa jest bagatelizowana, następnego dnia okazuje się, że sprawa jest bardzo poważna. Nie może być tak, że jednego dnia wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za gospodarkę wodną zapowiada, że wejdzie do Odry, że się rozbierze, że ona jest bezpieczna, że można tam przyprowadzać dzieci, a następnego dnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzeżenia, że nie wolno zbliżać się do rzeki – wyjaśnił polityk podczas konferencji.

Dramat nad Odrą

W temacie katastrofy nad Odrą pojawiło się mnóstwo sprzecznych informacji. Ostatecznie ustalono, że przyczyną ogromnego skażenia Odry nie była rtęć.

– Będę się też kontaktował ze stroną niemiecką, dlatego że pan wojewoda pokazał mi, że w różnych miejscach polskie służby działają, starają się oczyścić rzekę, natomiast po stronie niemieckiej nie ma odpowiednich działań – komentował ostatnie wydarzenia premier Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rzecznik PiS zaskoczył: „Jesteśmy otwarci na wspólny start z Pawłem Kukizem”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Do dziś nie potrafię wyjaśnić czym były”. Czym są tajemnicze obiekty nad Polską? [WIDEO]

źródło: DoRzeczy, dziennik.pl

(Visited 173 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj