Redaktor portalu Nocne Niebo podzielił się z internautami nietypowym odkryciem. Pokazał nagranie, na którym widać tajemnicze obiekty. Uwiecznił je przy okazji obserwacji rakiety Falcon 9. Przyznał, że nie jest w stanie wyjaśnić tego zjawiska w żaden rozsądny sposób.

Wideo pojawiło się na kanale Nocne Niebo 10 sierpnia o godz. 4:36. Wówczas wznosiła się rakieta Falcon 9, która wynosiła na orbitę kolejne satelity Starlink. Obok niej dało się dostrzeć coś jeszcze…

Czym są tajemnicze obiekty na niebie?

— O ile doświadczenie w obserwacjach i wiedza, że 5 minut wcześniej z ładowni Falcona 9 wypuszczono w przestrzeń Starlinki, pozwalała mi zidentyfikować ten większy obiekt — jest to grupa 52 satelitów, które były tak blisko siebie, że zlały się w jeden punkt — o tyle do dziś nie potrafię wyjaśnić, czym były cztery mniejsze obiekty otaczające Falcona 9 oraz Starlinki — poinformowano na stronie nocneniebo.pl.

Przypomnijmy, że rakieta Falcon 9 wystartowała z Kennedy Space Center na Florydzie, dołączając do sieci Starlink 52 nowe satelity.

— Falcon 9 to rakieta wielokrotnego użytku zaprojektowana i wyprodukowana przez SpaceX do niezawodnego i bezpiecznego transportu ludzi i ładunków na orbitę okołoziemską i poza nią. Falcon 9 jest pierwszą na świecie rakietą wielokrotnego użytku klasy orbitalnej. To pozwala SpaceX na ponowne wykorzystanie najdroższych części rakiety, co z kolei obniża koszty dostępu do przestrzeni kosmicznej — dodano na stronie SpaceX.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

źródło: Onet, Twitter

(Visited 287 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj