Rzecznik PiS Radosław Fogiel obwieścił, że jego formacja jest otwarta na współpracę z Pawłem Kukizem. Tymczasem lider Kukiz’15 postawił warunek dotyczący, chociażby przyjęcia ustawy o sędziach pokoju.

— Jesteśmy otwarci na wspólny start z Pawłem Kukizem — wyjawił Radosław Fogiel.

Co na to Paweł Kukiz?

Były muzyk rozmawiał z PAP i skomentował propozycję PiS.

— Nie będę rozmawiał o wspólnym starcie do momentu, kiedy nie zostanie uchwalona ustawa o sędziach pokoju i zmiana ustawy o referendach lokalnych, która obniża próg frekwencyjny przy odwołaniu burmistrza, wójta, prezydenta miasta. Gdyby to zostało spełnione i gdyby była zapowiedź zmiany ordynacji wyborczej w kadencji 2023-2027 na model mieszany z uwzględnieniem jednomandatowych okręgów wyborczych – to jak najbardziej — powiedział lider Kukiz’15.

Radosław Fogiel przyznał, że ma nadzieję, na szybkie rozwiązanie tematu ws. sędziów pokoju.

— Liczymy, że sędziów pokoju uda się w październiku uchwalić całościowo razem ze spłaszczeniem struktur sądów — podkreślił.

Politycy nie ukrywają, że współpraca między partiami układa się korzystnie. Wspominają, chociażby o kilku pomysłach Kukiza, które zostały uchwalone, m.in. ustawę antykorupcyjną, ustawę dotyczącą marihuany medycznej, czy wyrównania świadczeń dla matek na emeryturze.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

Paweł Kukiz dodaje, że pozostały jeszcze dwa nierozwiązane tematy: sędziowie pokoju i referenda lokalne.

— Zbliżają się wybory. Ja muszę mieć to uchwalone natychmiast, żeby w ogóle rozmawiać o wspólnym starcie — wyjaśnił były kandydat na prezydenta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pojawił się zaskakujący sondaż! Konfederacja nagle jest na podium

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Unia Europejska posiada elektrownie jądrowe. Tam też może się zdarzyć przypadek”. Miedwiediew grozi Europie

źródło: wpolityce.pl, PAP

(Visited 63 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj