Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski w ostrym tonie podsumował postawę Platformy Obywatelskiej w kwestii katastrofy ekologicznej na Odrze.

Ekspertyzy ostatecznie wykazały, że przyczyną ogromnego skażenia nie jest rtęć. Szef polskiego rządu w czasie wizyty w miejscowości Widuchowa w woj. zachodniopomorskim uspokajał mieszkańców, mówiąc, że służby robią wszystko, by zaprowadzić na miejscu porządek i wyjaśnić wszelkie okoliczności.

– Będę się też kontaktował ze stroną niemiecką, dlatego że pan wojewoda pokazał mi, że w różnych miejscach polskie służby działają, starają się oczyścić rzekę, natomiast po stronie niemieckiej nie ma odpowiednich działań – powiedział niedawno premier Mateusz Morawiecki.

Czy to znowu wina rządu?

Lider PO Donald Tusk opublikował na Twitterze post, w którym zaatakował partię rządzącą obwiniając ją o niewłaściwe postępowanie w obliczu problemów.

– Śnięte są nie tylko ryby w Odrze, śnięte jest całe państwo pod rządami Kaczyńskiego. PiS jest jak rtęć – czytamy. Słowa te ukazały się jeszcze zanim zbadano próbki z Odry i poinformowano o wynikach.

Były premier wbił szpilkę rządowi za jego zdaniem, brak odpowiedniej reakcji na sytuację kryzysową.

Przeczytaj również:  Transpłciowa łyżwiarka wyłożyła się na lodzie. Nie wykonała żadnej figury [WIDEO]

– Jest mi przykro, że muszę zapytać z tego miejsca: ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, gdzie jest osoba odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe w województwach nad Odrą? Premier, prezydent, Jarosław Kaczyński, który wszystkie nitki trzyma w ręku? – powiedział Donald Tusk, bardzo ubolewając nad tym, co się wydarzyło na Odrze.

Były szef RE zwrócił się do premiera Morawiecki i prezydenta Dudy, a także prezesa Kaczyńskiego i poprosił, by łaskawie wrócili z wakacji i zajęli się należycie tym, co jest ważne.

Do słów Tuska odniósł się poseł klubu PiS Janusz Kowalski, pisząc:

– Każdy niemiecki fejk uderzający w Polskę powtórzą politycy Platformy Obywatelskiej, byleby tylko uderzyć w rząd prawicy, wywołać społeczny chaos i polansować na strachu Polaków wspieranego przez Berlin Donalda Tuska. Platforma Obywatelska to szambo do kwadratu polskiej polityki – czytamy na Twitterze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Wygłupił się”. Konfederacja apeluje o dymisję wiceministra

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rzecznik PiS zaskoczył: „Jesteśmy otwarci na wspólny start z Pawłem Kukizem”

źródło: Twitter / Onet

(Visited 277 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj