W debacie publicznej co jakiś czas powraca temat wywierania presji na żołnierzy, by ci szczepili się przeciw COVID-19. Wielkie wątpliwości wzbudza rzekome pismo do wojskowych, którego treść ujawniono w mediach społecznościowych.

W udostępnionym dokumencie adresowanym do żołnierzy zawarty jest komunikat, z którego wynika, że bez okazania certyfikatu szczepień mundurowy nie ma po co przyjeżdżać na szkolenie.

Jednym z pierwszych polityków alarmujących o presji wywieranej na Wojsko Polskie i Wojska Obrony Terytorialnej był poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Do sieci internetowej wyciekło pismo do jednego z żołnierzy od Wojskowej Komendy Uzupełnień w Krakowie, które tylko potwierdza restrykcje zaprowadzone w wojsku przez Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

W związku ze zbliżającym się terminem powołania Pana na ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy, w trosce o Pana zdrowie i bezpieczeństwo wskazanym jest aby przed stawieniem się do jednostki wojskowej zaszczepić się pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19. czytamy.

Komfortem dla Pana będzie przyjęcie dwóch dawek lub zaszczepienie się preparatem jednodawkowym Jahnson&Jahnson — zalecono.

Stawiając się na szkolenie wojskowe bezwzględnie proszę zabrać posiadany certyfikat szczepienia lub zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki  czytamy w udostępnionym piśmie.

Przeczytaj również: Powstaje „polski YouTube”! W końcu platformowa społecznościowa bez cenzury – szczegóły

Przeczytaj również: „Jesteśmy zobowiązani do tego, by…”. Premier mocno o imigrantach napierających na polską granicę

źródło: Nczas

(Visited 3 269 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj