Szymon Hołownia był gościem w Gdańsku, gdzie mówił na temat uchodźców, którzy mieliby pojawić się w naszym kraju. Lider Polski 2050 niedługo potem przekonał się, że Internet jest miejscem, gdzie słowa polityków rozchodzą się szybko, jak świeże bułeczki.

Na serwisie Twitter zarzucono bowiem Hołowni bratanie się z PiS-em i Konfederacją. Wobec tego stanu rzeczy polityk nie mógł pozostać obojętny.

— Powinniśmy stworzyć spójną politykę migracyjną. Dzisiaj mamy kryzys w Afganistanie, za chwilę będziemy mieli uchodźców klimatycznych. Priorytetem polskich władz powinno być dziś zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom RP i nienaruszalności granic — mówił były kandydat na prezydenta w Gdańsku.

— Osoby, które chcą w Polsce ubiegać się o ochronę międzynarodową, powinny móc złożyć te wnioski na przejściach granicznych, po ustalonym mechanizmie weryfikacji. My dziś, niestety, nie będziemy w stanie przyjąć wszystkich, którzy będą szukali u nas schronienia, bo po prostu nie damy rady, ale musimy umożliwić tym ludziom cywilizowaną możliwość składania wniosków. Przyjąć na początek, chociaż tysiąc uchodźców — tłumaczył.

Bratanie się z PiS-em i Konfederacją zarzucili politykowi autorzy profilu „Polska przeciw Włóczykijowi”.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

— Hołownia brata się z PiS-em i Konfederacją w sprawie łamania praw człowieka? Nikt się przecież nie mógł tego spodziewać — czytamy.

Hołownia zareagował na ten wpis i nie przebierał w słowach: — Drodzy lewicowi przyjaciele, wiem, że hasło „ochrona granic Rzeczypospolitej” budzi w Was demony, ale uprzejmie apeluję o podjęcie wysiłku zrozumienia go, szczególnie w kontekście systemowego rozwiązania niesienia pomocy ludziom uciekającym przed piekłem — napisał lider Polski 2050.

Zobacz również: Prof. Simon straszy czwartą falą i obraża mieszkańców Podkarpacia: „Trzeba przygotować zakłady pogrzebowe”

Zobacz również: Ziemkiewicz zakpił z dziennikarki jednej z polskich gazet. Poszło o pytanie dotyczące uchodźców

źródło: wmeritum.pl

(Visited 253 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj