propolski.pl: Schulz skrytykował Orbana

Schulz uderza w Orbana: Nie chce naszego rozpustnego, zachodniego stylu życia. Stawia na rodzinę, naród i ojczyznę

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w mocnych słowach skrytykował premiera Węgier Viktora Orbana, mówiąc, że wspiera on tradycyjne wartości. Tym samym polityk miałby odrzucać wszystko inne, co do tego modelu nie pasuje.

— On nie chce naszego rozpustnego, gejowskiego, zachodniego stylu życia. On stawia na rodzinę, naród i ojczyznę — powiedział Martin Schulz.

W sobotnim wydaniu programu TVN24 Bis wspomniano o polityce społecznej premiera Węgier Viktora Orbana. Do odcinka dodano opis, wyjaśniając, że jest to „analiza sporu pomiędzy instytucjami Unii Europejskiej a rządem Viktora Orbana”.

— W obliczu coraz silniejszej upadku węgierskiej demokracji pod rządami Fideszu Bruksela chce powiązać fundusze europejskie z praworządnością. Rozwiązaniu temu sprzeciwiają się Węgry i Polska — zaznaczono.

Wśród komentatorów, którzy skrytykowali Orbana, znalazł się były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, który powiedział o „demokracji nieliberalnej — czyli, jak podkreślili autorzy filmu — demokracji w wykonaniu Węgrów.

— Jeśli zapytamy Orbana, powie wprost; on nie chce naszego rozpustnego, gejowskiego, zachodniego stylu życia. On stawia na rodzinę, naród i ojczyznę. Możemy mu powtarzać, że to ideały XIX wieku, ale on mówi nie, to XXI wiek — skwitował Martin Schulz.

Zobacz również: Francja: Policja nie chce wpuścić do sklepu osób bez paszportu sanitarnego. Kontrola postępuje? [WIDEO]

Zobacz również: Rolnik z Podlasia ujawnia prawdę o nielegalnych imigrantach. Dopatrzył się czegoś zaskakującego: „Nawet my tego nie mamy” [WIDEO]

źródło: tvp.info, wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these