propolski.pl: Gdzie możemy obejrzeć Wołyń?

„Wołyń”. Gdzie możemy obejrzeć film Wojciecha Smarzowskiego?

Na dzisiaj przypada 79. rocznica rzezi wołyńskiej. Przypominamy więc film „Wołyń” jedną z najbardziej docenionych polskich produkcji, która zachwyciła widzów w ostatnich latach. Gdzie można go obejrzeć?

11 lipca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu. W 1943 roku oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii dokonały brutalnych ataków na zamieszkałe przez Polaków wioski. Nie oszczędzili nawet osób, które modliły się podczas niedzielnych mszy. Wydarzenie to jest jednym z najbardziej smutnych, jeśli chodzi o polsko-ukraińską historię.

Warto powrócić do filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”, który jest realistycznym odbiciem tamtejszych brutalnych wydarzeń.

O czym właściwie jest film „Wołyń”?

Możemy w nim zobaczyć krwawy atak na polską ludność w 1943 roku. Film był dostępny w kinach w 2016 roku i nie da się ukryć, że wywołał wiele emocji oraz kontrowersji. Niektórzy odbiorcy byli przerażeni tym, że jest tak mocno autentyczny.

Film opowiada o losach młodej dziewczyny Zosi, która mieszka w Wołyniu. Jej ojciec wydał ją za mąż za najbogatszego we wsi wdowca, który ma dwójkę dzieci. Nie liczy się przy tym z uczuciami córki. Tymczasem Zosia kocha się w ukraińskim młodzieńcu. Kiedy wybucha druga wojna światowa, nic już nie jest takie samo. Kilka lat później w wiosce dochodzi do dramatu.

Zosia musi wówczas podjąć radykalne decyzje i zawalczyć o życie swoje i najbliższych.

Wiele osób zachwyca się dziełem Smarzowskiego, mówiąc, że ukazuje on doskonale historyczne wydarzenia, o których wszyscy powinniśmy wiedzieć i pamiętać.

Jeżeli chcecie obejrzeć „Wołyń” z pewnością znajdziecie go bez większych problemów w Internecie. Produkcja dostępna jest na: Netflix, Amazon Prime Video, Tvp.vod oraz na Playerze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Operator TVP nie wytrzymał: „Ja jestem Polakiem, a ty jesteś skur******m. Idź zwal konia, tam pod TVN”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zmiany w emeryturach. „Trzynastki” i „czternastki” pójdą mocno w górę

źródło: Radio ESKA

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these