propolski.pl: Włoska minister sportu: Jeśli Djoković będzie chciał przyjechać grać do Włoch, będzie mógł to zrobić

Włoska minister sportu: Jeśli Djoković będzie chciał przyjechać grać do Włoch, będzie mógł to zrobić

Novak Djoković w ostatnich dniach wystąpił w turnieju ATP, który miał miejsce w Dubaju. Serbski tenisista odpadł niespodziewanie w ćwierćfinale z czeskim zawodnikiem Jiri Veselym. Serb wystąpił, będąc niezaszczepionym, o czym niedawno wypowiedział się w wywiadzie dla BBC. Minister sportu we Włoszech, czyli Valentina Vezzali, powiedziała, że Djoković może wziąć udział w turnieju w Rzymie, bez wymogu zaszczepienia się.

W rozmowie z ”Libero” była włoska florecistka, na ten moment pełniąca urząd ministra sportu Włoch, wypowiedziała się pozytywnie o możliwości zagrania w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie przez Novaka Djokovicia, pięciokrotnego zwycięzcę tej rywalizacji.

– Tenis to sport uprawiany na powietrzu. W tej sytuacji, jeśli Novak Djoković chce przybyć do Włoch i grać w turnieju w Rzymie, to może to uczynić. Może bez odwiedzania hoteli i restauracji – powiedziała włoska minister.

W wywiadzie, którego udzielił dziennikarzowi BBC Amolowi Rajanowi, Djoković będący 20-krotnym zwycięzcą turniejów wielkoszklemowych ujawnił swoją decyzję odnośnie zaszczepienia się na COVID-19. Serb wywołał zdziwienie u dziennikarza przeprowadzającego rozmowę, ponieważ tenisista stwierdził, że jest w stanie zrezygnować z możliwości dalszego rywalizowania o kolejne trofea za wygranie turniejów wielkoszlemowych, jeśli ceną za nie ma być jego zdrowie.

– To jest cena, którą jestem w stanie zapłacić. Zasady podejmowania decyzji dotyczących mojego ciała są ważniejsze niż jakikolwiek tytuł czy cokolwiek innego. Staram się być w zgodzie z moim ciałem tak bardzo, jak tylko mogę. Nigdy nie byłem przeciwko szczepieniom, ale zawsze popierałem wolność do wyboru tego, co przyjmujesz do swojego ciała – powiedział Djoković.

ZOBACZ TEŻ: PZPN wydał oświadczenie odnośnie rozgrywania meczu w Rosji

ZOBACZ TEŻ: Rzecznik rządu o sytuacji polskich placówek na Ukrainie. Padły zdecydowane słowa

Źródło: sport.pl, sport.onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these