Rano miała miejsce konferencja rzecznika rządu Piotra Müllera, podczas której przedstawił stanowisko rządu odnośnie zaistniałej sytuacji na Ukrainie, wojny w cyberprzestrzeni oraz sytuacji z polskimi placówkami na terenie Ukrainy.

– Nasze placówki będą funkcjonowały najdłużej, jak to jest możliwe. Jeżeli by się rozpoczął konflikt zbrojny, to trzeba będzie podejmować trudniejsze decyzje, ale to też jest sygnał, że chcemy możliwie długo placówkę prowadzić, pomagać, dać też jasny sygnał, że wspieramy Ukrainę – powiedział rzecznik.

– Wiemy o tym, że jeżeli front wojenny, by się przesuwał bardzo mocno, to nie tylko placówek dyplomatycznych będzie to dotyczyło, ale wielu innych ludzi – dodał Piotr Müller.

Trwa ewakuacja konsulatu w Odessie. Rzecznik rządu Piotr Müller odpowiedział, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych ma na bieżąco informować o sytuacji polskich placówek oraz konsulatów.

Służby naszego kraju odnotowały pierwsze poważne przypadki ataków w cyberprzestrzeni. Od środy na terenie Polski jak i Ukrainy, zarejestrowano wzmożone ataki hakerskie, co dodatkowo wzmaga i tak nasilony już niepokój.

Zobacz również: Prezydent Duda: „Mamy do czynienia z bezprecedensowym aktem agresji” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Magdalena Ogórek trafiła na SOR. Opublikowała niepokojący wpis

Zobacz również: Wojska rosyjskie przedostały się do obwodu kijowskiego. Loty rosyjskich myśliwców w okolicach Kijowa [WIDEO]

Źródło: tvp.info.pl, wnp.pl

(Visited 187 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj