propolski.pl: Ten pająk widywany jest coraz częściej

Groźny pająk w Polsce? Ten gatunek widywany jest coraz częściej

Mieszkańcy Wielkopolski powinni na siebie wyjątkowo uważać. Jadowity pająk – Kolczak zbrojny jest widywany na obszarze tego województwa coraz częściej. Lekarze biją na alarm. Spotkanie z tym pajęczakiem może się dla nas skończyć pobytem w szpitalu.

Kolczak zbrojny to jadowity pająk z rodziny zbrojnikowatych. Media informują, że jego obecność została zarejestrowana na Starołęce, Winogradach oraz Komandorii w Poznaniu. Pająk żyje również w środkowej i Zachodniej Azji. O szczegółach poinformowała w mediach społecznościowych Fundacja na Rzecz Zwierząt „Obok Nas”.

– Przywędrował do nas wraz z ocieplaniem się klimatu z Europy Południowej – czytamy.

– Wciąż dość rzadko spotykany, jednak jego obserwacje są coraz częstsze. Kontaktu bezpośredniego należy unikać, ponieważ ukąszenie może być niebezpieczne i nieprzyjemne, z objawami ogólnymi przypominającymi zatrucie – pisze fundacja.

Jadowity pająk w Polsce

Po ugryzieniu kolczaka zbrojnego możemy nabawić się wielu przykrych objawów m.in. gorączki, dreszczy, wymiotów i szeroko pojętego zatrucia pokarmowego. Niektóre osoby mogą znosić je jeszcze ciężej.

– U nas niestety występują bardzo licznie. Kilka lat temu po ukąszeniu przez kolczaka miałam kilka dni gorączkę, dreszcze i wymioty.Od tamtej pory unikam jak ognia. Niestety porą letnią mamy ich tu bardzo dużo – czytamy wpis jednej z internautek.

– W zeszłym roku dwie sztuki na tarasie u nas były. Nad oknem zrobiły sobie taki jakby domek, okryty gęsta pajęczyną. Byłam pewna, że to tylko pajęczyna. Mąż chciał zdjąć szczotka, a ze środka wyszła taka niespodzianka i też dość dorodna i mocno agresywna  wyniesione na łąkę, póki co więcej nie wróciły  całe szczęście:) akurat jestem alergikiem i to mocnym, więc takiego spotkania się boje – przyznała kolejna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sondaż przed wyborami. Tak chcą głosować Polacy

źródło: Facebook

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these