Polska reprezentacja w piłce nożnej ma rozegrać spotkanie barażowe z reprezentacją Rosji, na stadionie Dinama im. Lwa Jaszyna w Moskwie 24 marca tego roku. PZPN wydał oświadczenie w tej sprawie.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza wypowiedział się na Twitterze na temat rosyjskiej agresji na Ukrainę w związku z nadchodzącym meczem barażowym w Moskwie. W obecnej sytuacji politycznej miejsce rozegrania tego spotkania, a nawet przeciwnik, którym jest Rosja, budzą spore kontrowersja, co stwarza pewien problem dla organizacji FIFA.

– PZPN potępia rosyjską agresję na niepodległą Ukrainę – to nasze stanowisko, które zawarliśmy w oświadczeniu do FIFA. To zostało jednak – w wersji angielskiej, podpisanej przez trzy federacje – złagodzone przez naszych partnerów. Niepotrzebnie, bo sprawy trzeba nazywać po imieniu – powiedział obecny prezes PZPN Cezary Kulesza.

W dokumencie podpisanym przez PZPN oraz federacje piłkarskie Szwecji i Czech, który opublikował Cezary Kulesza na swoim Twitterze, zostało przedstawione publicznie stanowisko federacji. W wyniku niepokojącego rozwoju sytuacji między Rosją a Ukrainą i ze względu na bezpieczeństwo federacje piłkarskie Polski (PZPN), Szwecji (SVFF) oraz Czech (FACR) przedstawiły stanowisko, zgodnie z którym baraże do Mistrzostw Świata w Katarze 2022, w dniach 24 i 29 marca, nie odbywały się na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

Wszystkie 3 kraje, które podpisały się pod dokumentem, liczą na reakcję FIFA oraz UEFA. Ich zdaniem ze względu na zaistniałe wydarzenia spotkania powinny odbyć się w innym miejscu, niż było to pierwotnie planowane.

ZOBACZ TEŻ: Novak Djoković jednak przyjmie szczepionkę? Słynny tenisista nie ma wyboru

ZOBACZ TEŻ: Wiceszef MSZ: Jeśli reakcja państw zachodnich nie będzie radykalnie ostra, Władimir Putin nie wycofa się z obecnej agresywnej polityki

Źródło: twitter.com

(Visited 306 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Co najmniej połowa kacapów popiera swojego hitlerka putina chyba powinno być oczywistym wypieprzenie ich z jakichkolwiek meczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj