propolski.pl: Włodzimierz Czarzasty

Włodzimierz Czarzasty odpowiada Tuskowi ws. Kościoła: „Diabeł tkwi w szczegółach”

Donald Tusk rozmawiał z mieszkańcami w Stargardzie i opowiedział się za rozdziałem Kościoła od państwa. Przewodniczący PO chce, by opozycja wystartowała ze wspólną listą w wyborach parlamentarnych. Do jego słów błyskawicznie odniósł się Włodzimierz Czarzasty z Nowej Lewicy.

Były premier Donald Tusk spotyka się z mieszkańcami, odwiedzając różne części kraju. Ostatnio przybył do woj. lubuskiego, a konkretniej do Gorzowa Wielkopolskiego. Później pojechał do mniejszych miejscowości takich jak Lipie Góry i Krosno Odrzańskie.

Tusk mówił o rozdziale Kościoła od państwa

Donald Tusk w czasie kolejnych wizyt na Pomorzu opowiadał uczestnikom swoją wizję Polski. Polityk został zapytany o kwestię rozdziału Kościoła od państwa.

Włodzimierz Czarzasty, który był gościem w programie „Tłit” Wirtualnej Polski odniósł się do wypowiedzi Donalda Tuska o rozdziale Kościoła od państwa.

— Co to znaczy państwo świeckie? Diabeł tkwi w szczegółach. Jeżeli uważamy, że trzeba renegocjować bądź wypowiedzieć konkordat, to siadamy i rozmawiamy — mówił.

Włodzimierz Czarzasty wyjaśnił, jak w jego ocenie powinno wyglądać funkcjonowanie Kościoła w Polsce.

— Chcemy, aby kler płacił takie samo cło, jak wszyscy inni, a także podatki, a nie ryczałt między 100 a 400 zł. Chcemy, żeby podatki były płacone od takich działalności gospodarczych jak: udzielanie ślubu, pogrzeb, chrzest. Chcemy, aby to było transparentne, a nie pod stołem. Nie chcemy religii w szkołach — dodał polityk Nowej Lewicy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraińcy rozbili najlepiej uzbrojone rosyjskie oddziały! „Nikt nie przeżył. Nikt!” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Minister Błaszczak wprost o Niemcach: „Budowali siłę militarną Putina, a teraz składają deklaracje”

źródło: Twitter, o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these