25 maja szef MON Mariusz Błaszczak był gościem w Programie 1 Polskiego Radia i skomentował politykę prowadzoną przez Niemcy wobec Rosji. Poruszył także temat planów wzmocnienia i rozbudowy polskiej armii.

– Niemcy budowali siłę militarną Putina przez dziesięciolecia – powiedział Mariusz Błaszczak. Zwrócił przy tym uwagę na to, że Niemcy do tej pory nie zrealizowali obietnicy przekazania Polsce czołgów, w zamian za jej wsparcie okazane Ukrainie.

Minister Błaszczak wyjaśnił, że Polska pomaga Ukrainie i zabiega o utrzymanie niepodległości tego kraju.

– Zależy nam na tym, aby granica z Ukrainą została granicą z Ukrainą, a nie z Rosją — mówił szef MON.

Mariusz Błaszczak krytykuje Niemcy

Szef MON wypomniał Niemcom, że dozbrajali rosyjską armię. Tym samym umożliwili jej zaangażowanie się w wojnę w Gruzji, aneksję Krymu i wreszcie w inwazję na Ukrainie. Przedstawiciele Kremla do dziś nazywają wojnę „specjalną operację militarną”.

– Niemcy budowali siłę militarną Putina przez dziesięciolecia, a teraz składają deklaracje – obiecali nam czołgi w zamian za nasze czołgi wysłane na Ukrainę – za którymi nie idą czyny — podkreślił Błaszczak.

Minister o wzmocnieniu i rozbudowie polskiej armii

Mariusz Błaszczak poruszył także temat dozbrajania polskiej armii. Przypomniał o zakupach amerykańskich systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej typu Patriot. Sprzęt ten ma być dostarczony do końca 2022 roku.

Błaszczak mówił o śmiałkach, którzy wyrazili gotowość do wstąpienia do służby w Wojsku Polskim. Dzięki nim siły Zbrojne RP jeszcze się powiększą.

– Naszym zadaniem jest to, aby wojsko liczyło 300 tys. osób i aby przeszkolić jak najwięcej ludzi w obsłudze broni – tłumaczył polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Powtórka z rozrywki? Władze zalecają szczepienia lekarzy przeciwko małpiej ospie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jasna deklaracja ministra Błaszczaka: „Polska jest bezpieczna”

źródło: Polskie Radio, propolski.pl

(Visited 185 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj