propolski.pl: Kanclerz Scholz

Niemiecka gazeta atakuje kanclerza Scholza: „Staliśmy się pośmiewiskiem”

Niemiecka gazeta „Die Welt” zaatakowała kanclerza Niemiec Olafa Scholza. Szef niemieckiego rządu został skrytykowany za błędną postawę względem wojny na Ukrainie, a dokładniej za brak wsparcia dla wojsk ukraińskich.

Niemiecka gazeta nie szczędziła mocnych słów pisząc o „pośmiewisku” na arenie międzynarodowej”.

– Nie wiemy na pewno, czy to niekompetencja, czy brak woli politycznej, ale niekończąca się saga niepowodzenia niemieckich dostaw broni na Ukrainę coraz bardziej sprawia, że Niemcy stają się pośmiewiskiem polityki międzynarodowej – napisało „Die Welt”.

– Na ile poważnie rząd niemiecki podchodzi do kwestii pomocy Ukrainie w walce z Rosją. W każdym razie Berlinowi pozostaje tylko kreatywność w ciągłym przedstawianiu nowych wyjaśnień, dlaczego dostawy broni postępują tak wolno – dodał pod artykułem gazety Clemens Wergin.

– Wojna to bardzo dynamiczna sytuacja, a sytuacja na polu bitwy może zmieniać się codziennie. Ukraińcy mają żołnierzy, wyszkolenie, odwagę i wystarczającą wytrzymałość, by zatrzymać rosyjskie natarcie i odeprzeć armię Putina. Jednak ich sukces w dłuższej perspektywie zależy od pozyskania z Zachodu wystarczającej ilości broni ciężkiej, aby zrównoważyć przewagę Rosjan w uzbrojeniu, oraz od wystarczających i stałych dostaw amunicji – czytamy dalej.

Niemieckiemu kanclerzowi zarzucono również zbyt opieszałe działanie w kwestii wsparcia Ukrainy.

– Zbyt późno, zbyt mało, zbyt niezdecydowanie – to motyw przewodni niemieckiej polityki wobec Ukrainy. Znajdujemy się w momencie, w którym decyduje się przyszłość Europy – a Niemcy zawodzą w swoim spotkaniu z historią – uważa niemiecka gazeta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Włodzimierz Czarzasty odpowiada Tuskowi ws. Kościoła: „Diabeł tkwi w szczegółach”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Magda Gessler przeszła paraliż! Mocno odpowiedziała krytykom: „Wasze okrucieństwo boli”

źródło: Interia.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these