37-latek z powiatu częstochowskiego wiózł swoje dziecko skuterem, mając 4,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym, jak jeden ze świadków zawiadomił ich o zdarzeniu.

Kierowca skutera poruszał się całą szerokością drogi w gminie Kłomnice. Jadący za motorowerem świadek od razu powiadomił służby.

Pijany wiózł dziecko skuterem

– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący skuterem przewozi również kilkuletnie dziecko. W dodatku, wjeżdżając na teren jednej z posesji, miał stracić panowanie nad jednośladem i razem z małoletnim pasażerem przewrócić się. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń – przekazali mundurowi.

Policjanci z drogówki zatrzymali 37-latka i poddali badaniu alkomatem. Okazało się, że sprawca zamieszania miał w organizmie prawie 4,5 promila alkoholu. Za swój występek może teraz trafić do więzienia na 5 lat. Odpowie przede wszystkim za kierowanie w stanie nietrzeźwości i narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Policjanci zaapelowali do mieszkańców, by podobnie jak wspomniany świadek zawsze reagowali na budzące niebezpieczeństwo sytuacje na drodze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Tekla Juniewicz. Była najstarszą Polką w historii

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rafał Ziemkiewicz: „To się dopiero zacznie polactwo budzić”

źródło: PAP, TVP Info

(Visited 97 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj