Poseł Konfederacji Robert Winnicki zabrał głos podczas Wielkiego Finału „Wakacji z Konfederacją”. Zwrócił się wówczas bezpośrednio do Jarosława Gowina i nie żałował słów dosadnej krytyki.

— Kiedy widzą profesjonalizm naszej ekipy, to mówię dzisiaj wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi: „Weź się chłopie do roboty, zdecyduj czy w prawo, albo w lewo, a najlepiej zdecyduj, żeby rząd padł i żeby były wybory — powiedział poseł Robert Winnicki.

W sobotę miało miejsce posiedzenie zarządu Porozumienia, w czasie którego politycy tej formacji decydowali o dalszej współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek zauważył, że „na stole są wszystkie scenariusze”. Do sprawy odniósł się poseł Konfederacji Robert Winnicki, który podczas wieczornego wiecu politycznego Konfederacji w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie nie szczędził ironicznych komentarzy w tej kwestii. Ocenił, że lider Porozumienia „znowu dywaguje, czy wychodzić, czy zostawać, czy być za, czy być przeciw, czy pójść w prawo, czy w lewo”.

Zapewnił przy tym, że po doświadczeniach z „Wakacji z Konfederacją” jest pewien, że jego ugrupowanie jest gotowe do stoczenia walki o głosy milionów wyborców.

— Kiedy widzą profesjonalizm działania naszej ekipy, jak jesteśmy gotowi na kolejną kampanię wyborczą, jak jesteśmy świetnie przygotowani, jak nasi działacze i zwolennicy są zmotywowani, to mówię dzisiaj panu premierowi Gowinowi: „Weź się chłopie do roboty. Zdecyduj w prawo albo w lewo, a najlepiej zdecyduj, żeby rząd padł i żeby były wybory — oświadczył Winnicki.

Parlamentarzysta zapewnił, że Konfederacja nie obawia się ani nowego lidera Platformy Donalda Tuska, ani prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W jego ocenie Kaczyński proponuje Polakom „skorumpowane, złodziejskie rządy”, a były premier „dyktat obcych i podporządkowanie agendzie z Berlina, z Moskwy, z Brukseli, z Waszyngtonu”.

Winnicki dodał również, że Tusk i Kaczyński „wykopali podziały” wśród Polaków, a Konfederacja teraz „musi je zakopać”.

— My jesteśmy po to, żeby zjednoczyć na nowo Polaków i powiedzieć im: +naszym wrogiem nie jest wasz ojciec, wasza matka, wasz wujek, kolega czy koleżanka; waszym wrogiem jest ta sama klasa polityczna, która od 30 lat okupuje nasze państwo — powiedział.

Zobacz również: Tak potraktowano Tuska w Nakle. To nagranie mówi wszystko [WIDEO]

Zobacz również: Hołownia odrabia straty w najnowszym sondażu. Efekt Tuska powoli słabnie?

Źródło: tysol.pl

(Visited 596 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj