W minionym tygodniu Donald Tusk odwiedził woj. kujawsko-pomorskie, gdzie przemawiał do samorządowców i mieszkańców. Okrzyki zgromadzonych w Nakle nad Notecią nie pozostawiają jednak złudzeń. Tusk nie był tam mile powitany, co było szczególnie widać i słychać.

Materiał ukazujący niechęć mieszkańców wobec byłego premiera w wieczornych Wiadomościach TVP wyemitowała Telewizja Polska.

Już na samym początku słyszymy pokrzykiwania zgromadzonych przeciwników byłego szefa RE. Następnie polityk otrzymał kilka mocnych pytań, które dosłownie wbijają w fotel.

Były szef polskiego rządu raczej nie na takie powitanie liczył. Odkąd powrócił do krajowej polityki wzbudził jedynie mnóstwo emocji i prawdziwą medialną burzę. Szczególnie głośnym echem rozniosły się wizyty szefa Platformy Obywatelskiej w Szczecinie oraz w Gdańsku.

Rozłąka Donalda Tuska z Polską trwała niespełna siedem lat. W tym czasie polityk pełnił od 2014 do 2019 roku obowiązki Przewodniczącego Rady Europejskiej.

Następnie od grudnia 2019 roku objął funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Były premier wziął sobie teraz na barki bardzo trudne zadanie, a mianowicie próbę odratowania podupadającej Platformy Obywatelskiej.

Pomimo swoich wielkich starań na drodze wciąż stają mu niezadowoleni Polacy — pamiętający, co działo się za rządów Platformy Obywatelskiej, a także wszyscy ci, którzy są sceptycznie nastawieni do jego powrotu. Donald Tusk wydaje się nie poddawać, jednak do tej pory nie przedstawił konkretnego programu, który byłby odpowiedzią na znienawidzony i krytykowany przez niego PiS. Platforma Obywatelska nie ma spójnej wizji i nie wie, co można zaproponować zawiedzionym Polakom. To wszystko sprawia, że przez chwilę zyskująca w sondażach partia, zaczyna znów lawinowo tracić poparcie.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

Zobacz również: Sławomir Mentzen stracił cierpliwość: „Czasem ręce już naprawdę opadają i odechciewa się wszystkiego”

Zobacz również: Tusk przepisał majątek na żonę, a teraz się tłumaczy: „Podjęliśmy taką decyzję kilka lat temu” [WIDEO]

źródło: kurierprasowy.pl

(Visited 16 748 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj