Według relacji „Super Expressu” Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka już niedługo może połączyć się z Partią Republikańską Adama Bielana. Były kandydat na prezydenta RP i Warszawy ma zyskać szansę na objęcie funkcji wiceprezesa „Republikanów”.

Oficjalna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, jednak będzie to możliwe w tym miesiącu podczas kongresu Federacji dla Rzeczypospolitej 21 sierpnia. Do sprawy odniósł się działacz Federacji dla Rzeczypospolitej zdradzając szczegóły zbliżającej się inicjatywy.

— Nie ma co dzielić, trzeba łączyć, wykreślać partie z rejestru i łączyć się ze względu na polaryzację sceny politycznej. Prawa strona sceny politycznej się łączy. To nam się bardzo podoba. Najgorszy scenariusz dla Polski to taki, w którym Platforma znowu dorywa się do sterów Rzeczypospolitej — powiedział dla dziennika „SE”.

Sam Marek Jakubiak brał już udział w kongresie założycielskim Partii Republikańskiej.

Adam Bielan ogłosił powstanie Partii Republikańskiej w tym roku w połowie czerwca. Zjazd nowego ugrupowania miał miejsce w Teatrze Palladium, a honorowym gościem tego wydarzenia był prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Spotkaniu przewodniczył Karol Rabenda — prezes Stowarzyszenia Republikanie. Teraz nowa partia będzie stanowiła część Zjednoczonej Prawicy.

Przeczytaj również:  Czarnek rzeczywiście przeciwny "seksualizacji uczniów"? W ankiecie pytano 13-latków, "czy uprawiają przygodny seks"

— My się Zjednoczonej Prawicy nie wstydzimy. Jesteśmy dumni z dobrych relacji z rządem i Prawem i Sprawiedliwością. Niech wstydzą się ci, którzy paktują z opozycją i chcą Zjednoczoną Prawicę rozbić — powiedział Adam Bielan w czasie swojego wystąpienia.

Zobacz również: Jackowski zobaczył w Polsce… getta? Jasnowidz pozostaje jednak ostrożny: „Mam nadzieję, że to bzdura”

Zobacz również: Hołownia odrabia straty w najnowszym sondażu. Efekt Tuska powoli słabnie?

źródło: medianarodowe.com, DoRzeczy.pl

(Visited 186 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj