Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński w ostrym tonie podsumował premiera Mateusza Morawieckiego. Senator był gościem w programie „Rozmowa Piaseckiego” na antenie TVN24 i mówił na temat ostatniej nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

W jego ocenie „polski premier po prostu łże”, jeśli chodzi o przewodniczącą Komisję Europejskiej Ursulę von der Leyen, kiedy „stawką jest 600 mld złotych”.

Według Kamińskiego Izba Dyscyplinarna w 10 proc. zajmuje się „pospolitymi przestępstwami”, a nie jak twierdzi Morawiecki w 90 proc.

Michał Kamiński mówił także o przygotowaniach rządu Prawa i Sprawiedliwości — Zjednoczonej Prawicy do sytuacji kryzysowych.

– Możemy powiedzieć, że nie mamy pretensji do PiS, że w czasie jego rządów przyszła pandemia. Nie mamy pretensji do PiS, że w czasie jego rządów przyszedł kryzys światowy wywołany i pandemią, i wojną na Ukrainie. Jest to też czynnik, która sprzyja inflacji. O to nie mamy pretensji. Pretensje mamy o to, jak Polska była pod rządami PiS przygotowana zarówno na pandemię, jak i na inflację. Okazuje się, że Mateusz Morawiecki jest kompletnym nieudacznikiem. Rząd PiS przygotował nas tak na pandemię, że Polaków umarło prawdopodobnie najwięcej w Europie statystycznie. A inflacja znowu uderza w nas nieporównywalnie bardziej i dotkliwiej niż w innych – powiedział senator na antenie TVN24.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Michał Kamiński dodał, że popiera Leszka Balcerowicza.

– Nigdy nie ukrywałem publicznie i to nawet w czasach, kiedy byłem członkiem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, czyli 20 lat temu, że dla mnie bohaterem polskich przemian jest Leszek Balcerowicz i nikt kto na mnie głosuje, nie powinien mieć złudzeń co do tego, że ja zawsze byłem zwolennikiem tego, żeby polityka ekonomiczna była polityką racjonalną – oznajmił wicemarszałek Senatu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Schetyna wspomina wybory parlamentarne: Wygralibyśmy, gdyby na czele PO stanął…

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Walią. Kto zagra?

źródło: TVN24

(Visited 135 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj