propolski.pl: Von der Leyen spotkała się z Tuskiem

Ursula von der Leyen spotkała się z Tuskiem: „Wracasz do kraju, aby bronić naszych wartości”

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen spotkała się z Donaldem Tuskiem i podsumowała go jako obrońcę unijnych wartości w Polsce.

– Świetne spotkanie z Donaldem Tuskiem na kongresie EPP w Rotterdamie. Drogi Donaldzie, uosabiasz nasze wartości. Teraz wracasz do swojego kraju, aby ich bronić. Wielkie podziękowania za niestrudzoną pracę na stanowisku przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej (EPL) – napisała von der Leyen na Twitterze.

Były szef Rady Europejskiej Donald Tusk wrócił do polskiej polityki w lipcu ubiegłego roku i przejął funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Było to możliwe dzięki odejściu ze stanowiska Borysa Budki, który niedługo potem został szefem klubu PO. Teraz wraz z końcem maja zakończyła się kadencja Tuska jako szefa EPL.

Czy Ursula von der Leyen zatwierdzi KPO?

Już jutro Ursula von der Leyen przyleci do Polski, by zatwierdzić Krajowy Plan Odbudowy. Zakłada on, że z unijnego funduszu do Polski ma trafić ok. 58 mld euro.

W minionym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, która m.in. likwiduje Izbę Dyscyplinarną SN. Nowela przewiduje również procedurę „testu bezstronności i niezawisłości sędziego”, jednak nie w stosunku do już zapadłych orzeczeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wołodymyr Zełenski mocno o opieszałości UE: „To nie do przyjęcia”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mariusz Pudzianowski o wojnie: Pójdę na pierwszą linię i będę bronił kraju! [WIDEO]

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these