propolski.pl: Niemcy w obliczu kryzysu

Ważny polityk PiS ujawnia: Niemcy mają zawładnąć całą Europą

Były szef MON i poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz ostrzegł przed planami nowego niemieckiego rządu. Koalicja SPD, Zielonych i FDP wprost zapowiedziała dążenie do federalizacji Unii Europejskiej. Niemcy tym samym miałyby się stać hegemonem na kontynencie.

Niemcy w opinii Antoniego Macierewicza mają zapędy federalizacji Unii Europejskiej. We wtorek SPD, Zieloni oraz liberałowie z FDP podpisali w Berlinie dokument programowy, przypieczętowujący przyszłą koalicję rządzącą w RFN.

Partie współtworzące nową władzę już teraz obiecują „zaangażowanie” w kwestii ochrony klimatu oraz „przebudowy” przemysłu. Niemcy będą również nawoływać do zacieśnienia europejskiej integracji. Budzi to uzasadnione obawy o liczne kontrole praworządności w państwach członkowskich UE.

„Niemcy chcą budować IV Rzeszę”

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął udział w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24. Polityk PiS ironicznie przyznał, że szczerość niemieckiej koalicji co do jej planów stanowić będzie zaletę przyszłej władzy za Odrą.

Tutaj mamy to jasno powiedziane. To jest jakaś zaleta tego rządu, że on otwarcie powiedział, że chce budować IV Rzeszę, że chce przekształcić Unię Europejską w państwo z dominacją niemiecką i to państwo ideologiczne, bo to jest niesłychanie istotne. W tym porozumieniu, które jest programem tego rządu, jest jasno powiedziane, że będzie forsowana ideologia gender — powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Antoni Macierewicz ocenił, że Niemcy zdobędą dominującą pozycję w UE za pomocą likwidacji tradycyjnej energetyki opartej na kopalinach. Dotychczasowe źródła miałyby zostać zastąpione przez energetykę odnawialną, w której prym wiedzie właśnie RFN.

I to Niemcy, czerpiąc wsparcie z Rosji, mają być głównym źródłem dystrybucji energii, i że układ rosyjski dla Niemiec, dla tego nowego państwa europejskiego jest w istocie punktem odniesienia — dodaje Macierewicz.

„Neomarksistowska rewolucja”

Antoni Macierewicz powtórzył również słowa Jarosława Kaczyńskiego, wypowiedziane podczas sobotniego Warsaw Summit.

— Umowa koalicyjna SPD, Zielonych i FDP jest narzędziem neomarskistowskiej rewolucji, której nosicielem mają być Niemcy, które mają zawładnąć całą Europą — ostrzegał polityk PiS. Nowa koalicja rządząca w Niemczech jednoznacznie zadeklarowała, że chce przekształcić UE w hegemonię niemiecką. Dlatego odbył się Warsaw Summit  spotkanie konserwatywnych partii europejskich, by się temu zdecydowanie przeciwstawić wskazywał były szef MON.

Przeczytaj również: Wyborcza została sama. Wojna z Agorą przybiera na sile. Od „centrali” dystansują się nawet oddziały lokalne

Przeczytaj również: Patryk Jaki nie wytrzymał. Poszło o kontrowersyjny plakat świąteczny władz Warszawy

Źródło: Polskie Radio 24, Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these