Witold Waszczykowski odniósł się do ostatniego wpisu Radosława Sikorskiego, który swoje słowa skierował do europoseł Beaty Kempy. Polityk Solidarnej Polski napisała w mediach społecznościowych o koncepcji wywieszenia polskiej flagi na siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów.

— Lasy zawsze wierne Polsce – szczególnie teraz, gdy nasz kraj jest tak brutalnie atakowany — napisała Beata Kempa.

Radosław Sikorski nawiązując do wpisu Kempy, przy okazji zaatakował polityków Porozumienia Zbigniewa Ziobry, mówiąc, że są „gówniarzami”, którzy „doją Lasy Państwowe tak, jak Fundusz Sprawiedliwości”.

Polityk PO nie musiał długo czekać na reakcję.

— Herr Lord, na szczęście jest to wciąż flaga Polski! Gdybyście dalej rządzili, nie byłoby jej, na czym dzisiaj wieszać. Nienawiść do polskich symboli to ciężka choroba — stwierdziła Kempa.

— Walnij się w zatłuszczony łeb — odciął się w chamski sposób Sikorski.

O słowa komentarza w tej kwestii został poproszony Witold Waszczykowski — były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

— Nie wchodzę w dyskusje z tym panem w żaden sposób: ani w Europarlamencie, ani na „Twitterach”, bo rozmowa z nim, to jest jak zabawa granatem w szambie w toalecie. Proszę mnie zwolnić z komentowania, to są skrajne, chamskie odpowiedzi, których nie należy tolerować — powiedział polityk PiS, który gościł w Radiu ZET.

Po chwili jednak Waszczykowski zmienił zdanie i powiedział, co myśli. Nie szczędził przy tym wobec Sikorskiego ostrych słów krytyki.

— To jest pan, który przed laty walczył z hejtem na Twitterze, a okazuje się jedną z ikon hejtu w mediach społecznościowych — podkreślił. W jego ocenie Sikorski w ogóle nie powinien dopuszczać się takiego zachowania.

— On powinien zniknąć z życia politycznego w ogóle, a nie tylko przepraszać — podsumował Waszczykowski.

Zobacz również: Prof. Legutko: Unia Europejska coraz bardziej stacza się w bezprawie

Zobacz również: Kolejna próba pokonania polskiej granicy. W ruch poszły kije i kamienie [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 283 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj