Najnowszy sondaż pracowni Social Changes nie pozostawia złudzeń. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica zdobyłaby 39 proc. poparcia. W obliczu narastających w ostatnich tygodniach problemów to bardzo dobry wynik partii rządzącej.

Jeżeli chodzi o Koalicję Obywatelską, to wskazało ją 26 proc. respondentów. Podobny wynik dla partii byłego premiera utrzymuje się już od jakiegoś czasu. Wydaje się więc, że dający wielką nadzieję „efekt Tuska” przestaje działać.

Dodatkowo do problemów opozycji przyczynił się spór na granicy polsko-białoruskiej. Za jego sprawą politycy Tuska wielokrotnie ośmieszali się próbując protestować przeciwko pomysłom PiS-u. Miejsce na podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 13 proc.

Prawicową Konfederację wybrało 8 proc. ankietowanych, natomiast Lewicę 7 proc.

Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz’15 zyskały jedynie po 2 proc. głosów. Porozumienie Jarosława Gowina niezmiennie cieszy się bardzo niskim poparciem na poziomie poniżej 1 proc. Zapewne jest to konsekwencja oderwania się od Prawa i Sprawiedliwości i kombinowania na własną rękę.

Deklarowana frekwencja wyniosła 61 proc. Sondaż przeprowadzono metodą CAWI na panelu internetowym na grupie 1096 Polaków w okresie od 15 do 18 października 2021 roku.

Zobacz również: Kolejna próba pokonania polskiej granicy. W ruch poszły kije i kamienie [WIDEO]

Zobacz również: Waszczykowski skomentował skandaliczną wypowiedź Sikorskiego: „Zabawa granatem w szambie”

źródło: TVP.Info, PAP

(Visited 797 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj