Europoseł PiS prof. Ryszard Legutko dokonał podsumowania kondycji Unii Europejskiej. Nie przekazał przy tym zbyt optymistycznych wiadomości.

— Unia Europejska coraz bardziej stacza się w bezprawie. Te reguły wszystkie są naciągane i łamane. Jeżeli otrzymujemy takie sygnały, to trzeba się zastanowić nad długofalową i też krótkofalową strategią, co z tym robić. Opozycja mówi tutaj coś takiego: jeżeli nie chcecie mieć kłopotu, to ustąpcie ze wszystkim. Ale nie można jednak ustępować w przypadku kiedy widać, że stosuje się wobec nas dyktat. A więc musimy tutaj, jeszcze raz powtarzam, te sygnały potraktować bardzo poważnie i odpowiednio zmodyfikować nasze działania w Unii — powiedział Legutko, który był gościem na antenie RMF FM.

W tych zdecydowanych słowach polityk skomentował wtorkową debatę w PE, która dotyczyła wyroku TK, orzekającego o nadrzędności polskiej ustawy zasadniczej nad prawem Unii Europejskiej.

— Jak dalece polskie racje przebiją się do świadomości innych krajów europejskich – ja myślę, że to jest sens tej wizyty. Ja myślę, że to jest tak, jak dać jakiś duży wywiad pana premiera do najbardziej znaczących mediów, portali. Myślę, że to jest porównywalne — wyjaśnił gość RMF FM, odnosząc się do niedawnych słów premiera Mateusza Morawieckiego, które wywołały gniew wielu unijnych polityków.

Polityk PiS otrzymał pytanie, czy nasz kraj powinien w grudniu minionego roku zawetować budżet na kolejną perspektywę finansową. Tutaj Ryszard Legutko nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

— To jest też takie gdybanie. Ja Unię Europejską znam na tyle, że wiem, jak to działa. To znaczy, jeśli się okaże, że my coś blokujemy, a oni bardzo chcą to przeforsować, to przeforsują inaczej. Więc ja myślę, że na to weto też by znaleźli jakiś sposób, że by je jakoś obejść. Nie przesadzajmy, nie ma żadnego, nie było żadnego cudownego rozwiązania. To jest trudny bój i spór z potężnymi siłami. To nie jest tak, że my mamy jakiś guziczek, który możemy nacisnąć, tylko się boimy nacisnąć — powiedział profesor.

Zobacz również: Prof. Horban straszy piątą falą koronawirusa: „Wirus pozostanie z nami”

Zobacz również: Minister sprawiedliwości Węgier stanęła po stronie Polski. Padły mocne słowa

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 239 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj