Propolski.pl: "Już na pewno tam nie przyjdę!" Warszawska restauracja zarządza segregację i paszporty covidowe

„Już na pewno tam nie przyjdę!” Warszawska restauracja zarządza segregację i paszporty covidowe

Warszawska restauracja Der Elefant z pl. Bankowego 1 oświadczyła, że od 1 października będzie obsługiwać wyłącznie zaszczepionych, ozdrowieńców oraz Polaków z negatywnym testem na koronawirusa, wykonanym nie wcześniej niż przed upływem 48 godzin.

Restauracja Der Elefant jako jedna z pierwszych w Polsce postanowiła czerpać wzorce z zachodnich demokracji, a zwłaszcza Francji, gdzie już od jakiegoś czasu stosowana jest segregacja sanitarna.

Wszystko po to, aby zagwarantować jak największe bezpieczeństwo gościom — czytamy.

Głos zabiera właściciel

W sprawie nowatorskiego pomysłu wypowiedział się sam właściciel Der Elefant Artur Jarczyński.

— W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję (…). To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom. Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać  przekonuje restaurator.

Odkąd rząd zniósł obostrzenia, lokal postanowił zainwestować w specjalne przegrody oddzielające stoliki i uniemożliwiające transmisję koronawirusa między klientami. To jednak nie wszystko.

Od początku pandemii do dzisiaj personel nieprzerwanie obsługuje gości w maskach ochronnych. Maski te są w różnych kolorach i są przez wszystkich zmieniane co 2 godziny, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę — chwali się restauracja w komunikacie.

Restauracja Der Elefant będzie tym samym najbezpieczniejszą restauracją w Warszawie zapewnia Jarczyński.

Przeczytaj również: Szykuje się wielka manifestacja w Warszawie. „Zróbmy taki protest, jakiego jeszcze w Polsce nie było”

Przeczytaj również: Kto był na urodzinach Roberta Mazurka? Nazwiska tak emocjonują, że RMF FM wydało oświadczenie

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these