propolski.pl: Janusz Kowalski

Janusz Kowalski apeluje do polskiego rządu: „To prezent dla Niemiec”

Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski przekazał, jakie jego zdaniem powinny być kolejne kroki polskiego rządu, jeśli chodzi o konflikt z Unią Europejską.

Polska od wielu tygodni doświadcza sporu w związku z kilkoma niekorzystnymi decyzjami Komisji Europejskiej i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Przedmiotem tych nieporozumień są przede wszystkim kwestie powiązane z ustrojem państwa i światopoglądem. Dokładniej chodzi o funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego, a także zaakceptowanie samorządowych uchwał przeciwko LGBT.

Ostatnio media obiegła głośna informacja o tym, że TSUE nałożył na Polskę wielką karę za niewykonanie postanowienia w kwestii sporu z Czechami. Chodzi o kopalnię Turów.

Janusz Kowalski — Polityk Solidarnej Polski opublikował w mediach społecznościowych wiadomość, w której przekonywał, że Polska nie powinna rezygnować ze współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

Zdaniem polityka polski rząd powinien również, zaostrzyć kurs wobec Unii Europejskiej.

— Grupa Wyszehradzka jest wartością. Polska na jej forum powinna omówić konflikt z Pragą. Osłabianie Grupy to prezent dla Niemiec i atakujących Polskę eurokratów — mówił Kowalski, zwracając się do rządu.

Parlamentarzysta uważa, że nasz kraj, podobnie jak Francja w 1965 roku, powinien „zablokować działania obecnej UE do czasu zakończenia ataków na Polskę”.

— W związku z kolejną fazą ataku UE na PL potrzebny jest całkowity reset polityki PL w stosunku do UE. Polska musi być państwem, które wygrywa twardą i asertywną polityką sprawy w UE — kontynuował poseł Solidarnej Polski.

Były wiceminister w resorcie Aktywów Państwowych wspomniał także o kwestii opuszczenia przez Polskę wspólnoty europejskiej.

— Jeżeli za kilka lat okaże się, że tracimy jeszcze bardziej na członkostwie w Unii Europejskiej — bo dzisiaj już tracimy w wymiarze finansowym, a ceny energii, ciepła idą w górę – to zagłosuje za wyjściem Polski z Unii. Ponieważ jestem zwolennikiem twardego stawiania sprawy i obrony polskich interesów — zapowiedział poseł.

Zobacz również: Joe Biden na forum ONZ ogłasza początek nowej ery: Świat znajduje się w punkcie zwrotnym historii [WIDEO]

Zobacz również: Krzysztof Jackowski miał przerażający sen. Potem wydarzyło się coś niesłychanego

źródło: DoRzeczy.pl, fakt.pl, rp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these