propolski.pl: Lech Wałęsa wezwany do prokuratury

Wałęsa z dramatycznym apelem do Polaków: „Pokolenia nam tego nie wybaczą” [WIDEO]

Były prezydent Lech Wałęsa wystosował specjalny apel do wszystkich Polaków. Nagranie z długą wypowiedzią zamieścił w mediach społecznościowych.

— Po dziesięciu latach znalazł się kozak Ziobro i zmienia wyroki sądów — powiedział były prezydent Lech Wałęsa.

— Chciałbym państwa przekonać, że cała moja walka nie jest o Wałęsę, nie jest o to, czy on był, czy nie był agentem. Cała moja walka pokazuje, jaki jest stan naszego kraju, jakimi metodami jesteśmy rządzeni i w jaki sposób walczy się z nami — tłumaczył przywódca „Solidarności”.

Polityk wyjaśnił, że w jego sprawie zapadły dwa różne wyroki sądów, które „udowadniają, że władza komunistyczna produkowała materiały” wymierzone przeciwko niemu.

Zobacz również: Trzaskowski: by zakończyć rządy PiS, mogę współpracować nawet z Gowinem

— Grafolodzy to potwierdzili, sądy wydały prawomocne wyroki, które nie zostały wykonane. A po dziesięciu latach Kaczyński, Ziobro zmienia wyroki. Nieprawdopodobne, to się nie mieści w głowie, nawet za czasów komunistycznych. Po dziesięciu latach znajduje się kozak Ziobro i zmienia wyroki sądów. A więc co oni mówią: Rodacy, nie honorujcie żadnych wyroków sądów, bo je można zawsze zmienić. Przyjdzie kozak Ziobro i wam zmieni — tłumaczył bez ogródek Wałęsa na Facebooku.

Były prezydent podkreślił, że pokolenia Polaków nie wybaczą takiego zachowania i kontynuowania parodii rządzenia.

— To nie są żadne sądy, to nie jest żadne rządzenie. Nie wiem, jak to nazwać, dlatego jeszcze raz was proszę: nie myślcie, że tu chodzi o Wałęsę. Ja bym dawno to puścił, a po co mi to? Tu chodzi o to, że ja walczyłem o wolną, demokratyczną Polskę. W tej walce zwyciężyliśmy, ustanowiliśmy trójpodział władzy — najlepszy z możliwych systemów. Na czele tego systemu jest konstytucja i sądownictwo — oświadczył Lech Wałęsa, dodając, że będzie walczył o prawdę i demokrację do samego końca.

Zobacz również: Izabela Leszczyna z PO chce odrzucenia KPO przez KE i wspomina o „bandyckim państwie PiS-u”

— Będę walczył, aż zrozumiecie, że ja mam gdzieś Wałęsę. Ja mam gdzieś, czy on był, czy nie był agentem. Mnie chodzi o to, jak jesteśmy rządzeni, jakimi metodami zwalcza się nas i demokrację. Do tych sądów, tak wyglądających, nie będę chodził. To nie są sądy, to nie jest rządzenie. Nie wybaczą nam pokolenia, że daliśmy się tak rządzić. Mnie to ubliża, mnie to poniża i dlatego będę walczył do upadłego — zapowiedział.

RODACY ALARM ! Przypominam że ten z wyrokiem sądowym zostaje przyjęty do IPN bez kwalifikacji, a do pomocy ma A.Gwiazdę i tak płyną do teczek Kiszczaka.

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Czwartek, 22 kwietnia 2021

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these