Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej zasugerowała, że Komisja Europejska powinna zrezygnować z Krajowego Planu Odbudowy, który, jak oceniła, jest zwyczajnym „bublem prawnym”.

W programie „Graffiti” w Polsat News posłanka dała prawdziwy popis arogancji. Stwierdziła, że Unia Europejska, „która miała strzec tej kruchej w Polsce demokracji, zawiodła nas”.

— Ale uwaga. Nawet cierpliwość tej Unii, której te młyny mielą ziarna bardzo wolno, skończyła się. Mamy już wyroki trybunału i dzisiaj piłeczka jest po stronie polityków rządu w Polsce. Niestety oni lekceważą te wyroki. Ja liczę na to, że Komisja Europejska obudzi się wreszcie i przynajmniej akceptując ten Krajowy Plan Odbudowy, czyli taki bubel prawny, który wysmażył rząd PiS pod przewodnictwem ministra Budy, że ten KPO zostanie odrzucony — mówiła posłanka Leszczyna.

Zobacz również: Trzaskowski: by zakończyć rządy PiS, mogę współpracować nawet z Gowinem

Parlamentarzystka na pytanie, czy opowiada się za wprowadzeniem unijnego mechanizmu „pieniądze za praworządność”, odparła:

— Jeśli mam wybierać, czy Polska ma dostać pieniądze, ale obywatele mają być wsadzani do więzienia bez udowodnienia im winy, a sędziom ma się zabierać immunitet za to, że stoją na straży prawa, to wolę zrezygnować z tych funduszy w obronie obywateli — odpowiedziała Izabela Leszczyna, nawiązując po chwili do „bandyckiego państwa PiS-u”.

Zobacz również: Prof. Horban o szczepieniu dzieci: „Pierwsze wyniki szczepienia Pfizererm dają blisko 100 proc. odporności”

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego sprzeciwiła się zatrzymaniu i doprowadzeniu do prokuratury sędziego Igora Tulei. Decyzja ta jest nieprawomocna, a do całej sprawy swój komentarz zostawiła Izabela Leszczyna. Posłanka nie szczędziła ostrych słów krytyki pod adresem partii rządzącej.

— Cała ta hucpa, która toczyła się przy Sądzie Najwyższym przez 2 dni, to bandyckie państwo PiS-u, mafijny układ sędziów Zbigniewa Ziobry przypominający włoskie filmy kryminalne z lat 80., gdzie pod rękę szli mafioso, polityk i sędzia. Taką rzeczywistość Polsce funduje PiS. Skala korupcji i nepotyzmu jest inna, ale mechanizm jest dokładnie taki sam — stwierdziła.

Źródło: wPolityce.pl

(Visited 781 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj