propolski.pl: Trzaskowski: by zakończyć rządy PiS, mogę współpracować nawet z Gowinem

Trzaskowski: by zakończyć rządy PiS, mogę współpracować nawet z Gowinem

Czy Jarosław Gowin zostanie premierem technicznym? Takiego rozwiązania nie wyklucza prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Polityk dodał, że bierze pod uwagę wszystkie możliwości, które mogą doprowadzić do końca rządów PiS.

— Rozważę każdą możliwość, która może zakończyć coraz bardziej chaotyczne i destrukcyjne rządy prawicy — powiedział Rafał Trzaskowski dla „Super Expressu”.

Trzaskowski w wywiadzie był pytany m.in. o to, czy wcześniejsze wybory byłyby szansą dla opozycji, czy lepiej byłoby postawić na przejście Gowina na stronę Koalicji Obywatelskiej i rząd tymczasowy.

Zobacz również: Janusz Korwin-Mikke: „Socjalizm to ustrój dla ćwierć-inteligentów”

Włodarz stolicy odparł, że jego zdaniem korzystniejsze byłyby wcześniejsze wybory.

— Rząd, który rządziłby w bardzo trudnych warunkach, musi mieć bardzo silny mandat społeczny. Nie jestem zwolennikiem rządu tymczasowego czy technicznego, bo taki rząd z natury rzeczy byłby słaby i nie miał możliwości podejmowania trudnych decyzji, których wymaga sytuacja — ocenił Trzaskowski.

Zobacz również: Policjant opowiedział, w jaki sposób znieważyła go „Babcia Kasia”: „Ty pislicyjna kur*o” [WIDEO]

Na pytanie, czy wariant z Gowinem jako premierem technicznym w ogóle nie jest rozpatrywany, odpowiedział, iż tak nie twierdzi.

— Żadnego wariantu nie można wykluczyć. Najważniejsze jest bowiem odsunięcie PiS od władzy — tłumaczył prezydent stolicy.

Słowa te skomentował wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek, który nie był już tak optymistycznie nastawiony: — My też jesteśmy w stanie współpracować, żeby zakończyć coraz bardziej chaotyczne i destrukcyjne rządy Rafała Trzaskowskiego w stolicy. Mówiąc absolutnie serio, to nie jest moment na rozmowy o zmianie koalicji, na rozmowy o nowych wyborach. To jest moment, żeby pokonać koronawirusa na dwóch płaszczyznach — medycznej i gospodarczej — podsumował polityk Porozumienia.

Źródło: onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these