Według słów wiceszefa Solidarnej Polski Michała Wójcika, unijna komisarz Helena Dalli już dziś oczekuje uznawania w Polsce małżeństw jednopłciowych zawieranych w innych krajach.

W Polsce wciąż nie ustaje debata na temat małżeństw jednopłciowych. Głos w tej sprawie zabrał członek Rady Ministrów oraz wiceprzewodniczący Solidarnej Polski Michał Wójcik w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

My na to mówimy „nie”. Nie wolno niszczyć naszych wartości, które mają oparcie w naszej konstytucji — zadeklarował minister.

Zdaniem polityka, Polska powinna podjąć stanowczy opór także przed koncepcjami adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

— Wprowadziliśmy ustawę o nielegalnych adopcjach, co zmniejszyło te możliwości, ale one nadal istnieją — zaznaczył Wójcik w rozmowie z „DGP”.

Polityk obozu rządzącego został również zapytany o to, czy rząd rozważa wniesienie kwestii praworządnościowych dotyczących Holandii na forum unijnym. Wójcik przekazał, że podejmował już ten temat z polskimi europosłami.

Taka debata powinna się odbyć na forum Parlamentu Europejskiego. Przecież w tym kraju dochodziło do zmowy urzędników z sędziami na szkodę obywateli — przypomniał.

Przeczytaj również: Kolejny otwarty lokal doprowadzony do upadku. „Bawcie się dalej sami w tej piaskownicy”

źródło: Tysol

(Visited 204 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "Muszę, bo się uduszę. Nie mogłam po tym zasnąć! Brak empatii, dno!". Znana aktorka wściekła na TVN24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here