propolski.pl: Minister Niedzielski o noszeniu maseczek na cmentarzach: "Chrońmy zdrowie, bo nie mamy nic cenniejszego w życiu"

Takiego wyniku nie było od dawna. Niedzielski pokazał najnowsze dane o zakażeniach

Minister Zdrowia Adam Niedzielski gościł w programie Roberta Mazurka na antenie radia RMF FM. Szef resortu pochwalił się stabilną sytuacją w sferze zakażeń wirusem COVID-19.

Takiego wyniku na poziomie 2 tysięcy czy poniżej 3 tysięcy, to nie było przed drugą falą pandemii — zaznaczył minister w rozmowie z red. Robertem Mazurkiem.

Niedzielski pytany był m.in. o decyzje rządzących w kwestii obostrzeń. Minister zdrowia wyjaśnił, że rząd uwzględnia przebieg pandemii w innych krajach, oraz kieruje się nabywanym przez tamtejsze rządy doświadczeniem.

Generalnie te decyzje, które podejmowaliśmy, przyznam że są bardzo trudne, bo w zasadzie jak patrzymy sobie na naszą sytuację epidemiczną, to ona jest ustabilizowana. Mam już podane dzisiejsze wyniki, czyli z wczorajszego dnia. Będziemy mieli raptem 2500 przypadków — poinformował.

Minister przekazał następnie, że w niedzielę wykonanych zostało około 20-30 tysięcy testów na obecność wirusa.

— Ale i tak jest w stosunku do niedziel z poprzednich tygodni, to takiego wyniku na poziomie 2 tysięcy czy poniżej 3 tysięcy, nie było przed drugą falą pandemii — zaznaczył szef resortu zdrowia.

Polityk za zły wzorzec przedstawił Portugalię, gdzie niewydolny system zdrowia załamał się pod naporem pandemii i nieodpowiedzialnych decyzji tamtejszego rządu.

— Mówimy o ryzyku, patrząc na sytuację w Europie. Niektóre kraje podjęły mniej konserwatywne decyzje w święta i to pokazuje, jak szybko można popaść z jednej sytuacji w drugą. Te decyzje muszą być bardzo ostrożne. Do tej pory wszystkie kraje, które dokonywały zbyt szybkiego luzowania, to potem przychodzi kolejna fala i ta fala zbiera swoje żniwo — powiedział.

Przeczytaj również: Kolejny otwarty lokal doprowadzony do upadku. „Bawcie się dalej sami w tej piaskownicy”

Źródło: RMF FM / 300polityka.pl

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these