Sejmowy występ posłanki Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry rozniósł się szerokim echem po mediach społecznościowych. Parlamentarzystka opozycji zabrała głos na mównicy sejmowej, podnosząc kwestię projektu Ordo Iuris „Tak dla rodziny, nie dla gender”.

Sejmowe przemówienie Klaudii Jachiry miało mocno antyklerykalny wydźwięk. Posłanka przyniosła na mównicę rekwizyty i drwiła z z projektu ustawy promującego wartości rodzinne.

— Ustawa „Tak dla rodziny, nie dla gender” w założeniu mająca bronić wartości chrześcijańskich tak naprawdę jest atakiem na Kościół — stwierdziła posłanka. — Uderzy ona najbardziej w katolickich księży. Po pierwsze dlatego, bo chodzą w sukienkach, ministranci służą w komeżkach, a biskupi i kardynałowie paradują w purpurach i szkarłatach — przekonywała.

— A po drugie „tak dla rodziny”, oznacza koniec z celibatem. Teraz każdy ksiądz będzie musiał założyć rodzinę i to nie z kolegą po fachu albo ministrantem, tylko, o zgrozo! z kobietą! Wyobrażacie sobie takiego księdza z wózkiem? Przecież to istny gender! Ja osobiście sobie wyobrażam. Ale czy na pewno o to chodziło autorom projektu? — drwiła.

— Po trzecie, jeśli zabronimy klerowi przebierać się w fatałaszki, to nie będzie można już odróżnić funkcjonariusza Kościoła Katolickiego od członków PiS-u, albo klęczącego prezydenta Polski — skonkludowała.

Przeczytaj również:  Suwałki. Zuchwała kradzież w kościele. Rozpoznajesz tę kobietę? [WIDEO]

Wielu internautów niezwykle krytycznie odniosło się do wystąpienia parlamentarzystki, zarzucając jej infantylizm, brak powagi oraz spłycanie poważnego problemu.

Legendarne „konserwatywne skrzydło Platformy” z posłem Rasiem i posłem Sową zapewne musiało być zachwycone — wskazał jeden z użytkowników Twittera.

— Naćpana — ocenił ktoś inny.

Przeczytaj również: Donald Tusk nagrany na tajnej naradzie po Smoleńsku. „Rosjanie mają przewagę”. Taśmy miały zostać zniszczone

Przeczytaj również: Korwin-Mikke powiedział to Niedzielskiemu prosto w oczy: Polacy to nie bydło!

źródło: Tysol

Przeczytaj również: Jak można handlować kryptowalutami, ropą i nie walutowymi aktywami razem z NSBroker

Przeczytaj również:  Wypadek promu Wawel w porcie w Gdańsku. Na pokładzie 150 osób

Przeczytaj również: Sondaż: Warszawiacy ocenili działania Trzaskowskiego. Tak źle nie było jeszcze nigdy

(Visited 6 279 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Jak zwykle nic z głowy tylko z karteczki. I tacy ludzie rządzą Polakami. Sejm powinien składać się jedynie z 50ciu posłów. Inteligentnych ogarniętych. Takie coś co tutaj są tylko bo są. Ze też jeszcze nikt na ulicy z nia nie ” porozmawiał”. Aaaaa bo ma immunitet a jak on nie pomoże to jej sie nagle słabo robi hahahaha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj