Najnowszy sondaż IBRiS w którym pytano mieszkańców Warszawy o działania prezydenta Trzaskowskiego nie pozostawia złudzeń. Polityk nie cieszy się już taką popularnością, jak dawniej. Niespełna 52 proc. mieszkańców stolicy pozytywnie oceniła jego działania. Okazuje się, że to jeden z najgorszych wyników.

„Rzeczpospolita” przedstawiła wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS. Warszawiaków pytano w nim o opinię na temat ich miasta oraz co sądzą o prezydenturze Trzaskowskiego.

Na pytanie dotyczące zadowolenia z poziomu życia w mieście 58,7 proc. ankietowanych odpowiedziało, że jest „raczej zadowolona”, a 21,5 proc. — „zdecydowanie zadowolona”.

17 proc. badanych wyraziło swoje niezadowolenie, natomiast 2,5 proc. nie było w stanie udzielić odpowiedzi w tej sprawie.

Jak wyglądają notowania Trzaskowskiego?

Uczestników sondażu poproszono, by ocenili działania podejmowane przez Rafała Trzaskowskiego. Jego pracę dobrze oceniło 51,8 proc. z czego „raczej dobrze” 37,1 proc., a „zdecydowanie dobrze” — 14,7 proc.

Zobacz również: Niemiecka europoseł wygarnęła Angeli Merkel: „Zmieniła pani Berlin w Bagdad” [WIDEO]

Niekorzystną opinię wyraziło 43,5 proc. ankietowanych. „Raczej źle” oceniło Rafała Trzaskowskiego 12,9 proc., a „zdecydowanie źle” — 30,6 proc.

Żadnego zdania w tej sprawie nie miało 4,7 proc. badanych.

Według Michała Kowalczyka, dyrektora ds. badań IBRiS nie bez znaczenia jest fakt, że Trzaskowski „prawdopodobnie najsilniej kojarzony z ogólnopolską polityką, co może mieć także odbicie w jego ocenie jako zarządcy miasta”.

Przeczytaj również:  Staruszka szła po torowisku. Nie potrafiła odpowiedzieć, jak się tam znalazła

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 2 558 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Czy 52% poparcia to zły wynik czy ktoś próbuje kit wciskać że jest źle?
    Ten okuralnik z rządu czy Adrian nawet takiego wyniku osiągnąć nie potrafią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj