Janusz Korwin-Mikke gościł na antenie TVP Info w programie Adriana Klarenbacha. Polityk za cel postawił sobie skutecznie ośmieszyć medium publiczne.

Jak są nieudolni dziennikarze to się do nich dopłaca! grzmiał poseł na antenie.

Janusz Korwin-Mikke został poproszony o komentarz w sprawie planów wprowadzenia tzw. podatku od reklam. Poseł Konfederacji stwierdził, że nie ogląda telewizji i nie rozróżnia poszczególnych kanałów, lecz wprowadzenie podatku nie jest mu obojętne. Zaznaczył, że każdy podatek negatywnie odbija się na społeczeństwie.

Przeczytaj również: Reporter RMF FM relacjonował protest dziennikarzy. Kierowca przyłapał go na kłamstwie: „Bez kamery wmówią ludziom wszystko”

Władza podatkowania, to władza niszczenia cytuję prezesa Sądu Najwyższego USA. (…) Wy niszczycie! oskarżył na wizji Korwin-Mikke. Świat rozwijałby się 10-15 razy szybciej, gdyby nie podatki dochodowe.

Socjalizm, czyli zabieranie innym, a dawanie drugim, powoduje, że energia ludzi nie idzie na budowę rakiet, tylko komu zabrać, a komu dać! (…) Pan redaktor powiedział, że nie jest tak, że te 2 mld złotych idą na media publiczne… ale pan wymienił po kolei, że to idzie na: telewizję publiczną, radio publiczne, ośrodki regionalne publiczne… wymieniał JKM.

Przeczytaj również:  Artur Dziambor z Konfederacji ma pomysł na imigrantów: „Niech tu pracują i płacą podatki” [WIDEO]

Redaktor Klarenbach odpierał zarzuty polityka, argumentując, że dotacja na media publiczne to rekompensata za brakujące środki z abonamentu.

Odpowiednik TVP info istnieje również w koncernie TVN i się do niego nie dopłaca. (…) Pan jest znakomitym dziennikarzem i gdyby pan prowadził TVP Info, to by się utrzymało bez tych 2 mld złotych dopłaty. Jak są nieudolni dziennikarze to się do nich dopłaca! powiedział jeden z liderów Konfederacji.

Przeczytaj również: Cejrowski staje w obronie przedsiębiorców: Ostry apel do rządu: „Łapy precz!”

Źródło: NCzas

(Visited 4 062 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here