Janusz Korwin-Mikke zabrał głos na mównicy sejmowej. Polityk Konfederacji w swoim wystąpieniu w trybie sprostowania podsumował działalność Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Wielce czcigodna pani Moniko rozpoczął Korwin-Mikke moje prawa nie są naruszone jako prawa starca, tylko prawa mężczyzny. Jest grupa ludzi, która wytwarza 90 procent dochodu narodowego, czyli grupa mężczyzn w średnim wieku. I ich praw rzecznik nie broni! wskazywał poseł.

Są wyzyskiwani, okradani, ich dzieci są zabierane. Ci ludzie też mają prawa. To są prawa obywatelskie! A nie prawa osób słabszych, niepełnosprawnych i tak dalej. To miał być rzecznik praw obywatelskich! podkreślił JKM.

Reakcja opozycji i interwencja marszałek

Obecni na sali plenarnej posłowie opozycji negatywnie przyjęli wypowiedź posła Konfederacji. Kilkoro parlamentarzystów zaczęło uderzać w ławy poselskie oraz pomrukami wyrażać dezaprobatę wobec słów polityka.

Prowadząca obrady marszałek Elżbieta Witek postanowiła upomnieć posłów opozycji i przywołać ich do porządku:

To było w trybie sprostowania. Proszę państwa, każdy z państwa zabiera głos. Ja wysłuchuję tego, co tutaj mówicie. Pan poseł ma takie samo prawo jak państwo wskazywała Witek.

Przeczytaj również:  Gronkiewicz-Waltz nie wytrzymała: Powstańcy się w grobach przewracają

Walczycie o prawa człowieka, o wolność słowa, a jednocześnie zachowujecie się państwo przy wypowiedzi innego posła w taki sposób zauważyła marszałek Sejmu.

Ja znam regulamin. Pani ma chyba problem, proszę nie dyskutować upominała marszałek Sejmu w odpowiedzi na krzyki jednej z parlamentarzystek oburzonych słowami JKM.

Przeczytaj również: „Yyyy… nie wiem o co pan pyta”. Minister zmasakrowany przez Roberta Mazurka: „Nieee, zarobiony byłem, nie miałem czasu”

Przeczytaj również: Banaś wypowiedział szokujące słowa: „Zajmował się mną od 2018. On na mnie poluje. To układ mafijny”

Źródło: Twitter

(Visited 7 327 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj