Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk gości w Porannej Rozmowie RMF FM Roberta Mazurka. Tematem rozmowy była m.in. kwestia nakazu odtajnienia pracy magisterskiej Adamczyka, który Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał w 2018 roku.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk usłyszał we wrześniu 2018 sądowy nakaz odtajnienia pracy magisterskiej. Temat ten poruszony został przez Roberta Mazurka na antenie RMF FM.

Panie ministrze, a czy pan się nie obawia reperkusji za to, że pan od 2 lat i 8 miesięcy nie wykonuje wyroku sądu? spytał Mazurek.

Yyyy… nie wiem, o co Pan pyta wzbraniał się przed odpowiedzią Adamczyk.

Otóż we wrześniu 2018 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny nakazał odtajnienie pana pracy magisterskiej. Jest to najpilniej strzeżona tajemnica III albo IV RP, temat pańskiej pracy, oraz to, co pan studiował w zasadzie jest ściśle tajne ironizował Mazurek.

Odpowiem cytatem. „A ponadto uważam, że Kartagina powinna zostać zniszczona” skontrował minister.

Ma pan świetne samopoczucie zauważył Mazurek.

Każdy zadaje jakieś pytanie i każdy jakimś stwierdzeniem chce przejść do historii. Panie redaktorze, na ten temat rozmawialiśmy już przed dwoma laty, rozmawialiśmy półtorej roku temu (…) Nie jest to prawomocny wyrok sądu wskazywał Andrzej Adamczyk.

Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa co prawda spotyka się z rolnikami, ale konkretów wciąż brak

WSA nakazał odtajnienie. Czemu Pan nie tylko nie wykonuje wyroku sądu, ale nie chce tego przeciąć?

Przypomnę panu panie redaktorze, że umówiliśmy się na czytanie mojej pracy. Ja podejmę decyzję, kiedy to nastąpi stwierdził szef resortu infrastruktury.

(…) W tym wypadku interweniował również sąd (…) a pan mówi tak: „2 lata i 8 miesięcy? „Nieee, zarobiony byłem, nie miałem czasu”. To jest kpina z wymiaru sprawiedliwości i myślę, że tak to dokładnie widzą i tak to oceniają nie ustępował dziennikarz.

Jeszcze raz powtarzam: dotrzymuję słowa. Umówiłem się z panem panie redaktorze, na wspólne czytanie mojej pracy, mam nadzieję, że poszerzymy to o pana pracę magisterską i będziemy mogli porównać poziom napisanych prac bronił się minister.

Przeczytaj również: Libicki ujawnia mocną opinię działacza PO. W Platformie jest dużo, dużo gorzej niż się o tym mówi

Przeczytaj również: Porównał Kaczyńskiego do Hitlera. Dzisiaj zapadła decyzja sądu i nie spodoba się ona wielu osobom

Źródło: Tysol

(Visited 2 527 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj