Szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” przekonywał, że stał się ofiarą rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz mafii, która do 2015 roku zarobiła mnóstwo pieniędzy na aferze VAT-owskiej.

— Kamiński zajmował się mną od 2018 r — wyjawił Marian Banaś w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. — On i różni funkcjonariusze, którzy są powiązani z układami mafijnymi.

Banaś utrzymuje, że od blisko trzech lat jest na celowniku koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego:

Teraz wiem, że Kamiński zajmował się mną od 2018 r. On i różni funkcjonariusze, którzy są powiązani z układami mafijnymi, bo przecież nikt po 1990 r. porządnie tych służb nie zweryfikował. Nie jest rzeczą możliwą, żeby np. wielkie mafie paliwowe i nie tylko mogły funkcjonować bez parasola służb — ujawnia w wywiadzie prezes NIK.

W opinii szefa Najwyższej Izby Kontroli, Kamiński „rozdaje karty”:

Jeśli ma się monopol na informację, można wobec każdego spreparować zarzuty, oskarżenia — mówił.

Na potwierdzenie swoich rewelacji, Banaś przypomniał spotkanie sprzed dwóch lat, w którym uczestniczył on, Kamiński oraz Jarosław Kaczyński.

Przeczytaj również:  Potężny wybuch w budynku w Ustroniu

Mariusz Kamiński powiedział wtedy: „Marian, wiesz, tak naprawdę to my nie wiemy, skąd ty się wziąłeś”. (…) To było jak uderzenie sztyletem w moje serce, bo przecież prezes musiał wiedzieć, jaki jest mój życiorys — wspominał, podkreślając, że od tamtej pory najwyższe władze w PiS zaczęły domagać się jego odejścia.

„Wstyd, że tacy ludzie rządzą Polską”

Marian Banaś ma za złe partii, że ta pominęła jego zasługi w walce z mafią VAT-owską.

W tej nowej Polsce, o którą walczyłem, usłyszeć, że ma się powiązania z mafiami, z którymi walczyłem, z gangsterami. W takiej sytuacji to tylko zapaść się ze wstydu, że tacy ludzie rządzą Polską — przekonuje rozczarowany. — Do dziś się tym chwalą: uszczelniliśmy system podatkowy. Oczywiście mojego nazwiska nie podają.

Przeczytaj również: „Yyyy… nie wiem o co pan pyta”. Minister zmasakrowany przez Roberta Mazurka: „Nieee, zarobiony byłem, nie miałem czasu”

Przeczytaj również: Wyciekła korespondencja z Ministerstwem Zdrowia: „Śmiertelność na COVID-19 po przyjęciu szczepionki jest wyższa niż pokazują media”. Zaskakująca liczba zgonów

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 2 224 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj