Donald Tusk podczas konferencji prasowej skomentował sytuację epidemiczną w Polsce, a tym samym całą akcję szczepień. Były premier jest zdania, że kolejny lockdown, nawet w przypadku pojawienia się czwartej fali — nie jest wcale konieczny.

— Lockdown nie jest nieuchronny. Pod warunkiem, że rząd i instytucje mu podległe wykonają kilka zasadniczych działań — powiedział Donald Tusk.

Tusk powiedział również, co myśli o wnioskach wyciągniętych po spotkaniu z ekspertami Rady Medycznej przy premierze. Zwrócił uwagę na pierwsze zadanie, którym powinno być „wyjęcie kwestii pandemii i naszej wspólnej walki o bezpieczeństwo Polaków z pola konfliktu politycznego”.

— Z pewnym zdziwieniem i zatroskaniem stwierdziłem w trakcie dzisiejszego spotkania, że ciągle nie ma takiego prawdziwego centrum do walki z COVID-em, które złożone jest z fachowców, autorytetów i które mogłoby nie tylko koordynować wszystkie działania na bieżąco, ale także rekomendować rządowi np. niezbędne rozwiązania legislacyjne. Do dzisiaj nie mamy tak naprawdę dobrze opracowanego, przyzwoitego prawa i przepisów, dlatego tak wiele działań rządu w czasie pandemii ocierało się o legalność albo było wręcz nielegalnych — powiedział były szef RE.

W kolejnych słowach polityk odniósł się do kwestii wprowadzenia obowiązkowych szczepień.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

— Nie przymus i obowiązek, ale rzucenie wszystkich sił i środków na tłumaczenie, jak ważne jest to szczepienie. Wydaje się, że ta droga jest dużo skuteczniejsza niż opresyjne decyzje — mówił Donald Tusk w czasie konferencji.

Polityk przemówił również bezpośrednio do TVP Info wskazując, że szczepienia nie powinny być traktowane jako narzędzie polityczne.

— Wyobraźmy sobie przez chwilę, to nie jest złośliwość, naprawdę jestem o tym przekonany, że telewizja rządowa, gdybyście państwo, tutaj zwracam się do TVP Info, gdybyście państwo połowę tego czasu, który od kilku tygodni poświęcacie na lekcje niemieckiego z moim udziałem, połowę tego przeznaczyli na promocję szczepień, jesteście oglądani i słuchani w terenach, gdzie często nie ma alternatywnych mediów i na tych terenach jest ewidentnie najniższy poziom szczepień — mówił nowy lider PO, który na koniec przypomniał o misji mediów publicznych.

— I jeśli wydajecie pieniądze, używacie swoich predyspozycji czy talentów dzisiaj raczej na polityczny hejt, pomyślcie ile ludzi możecie uratować, jeżeli przeznaczycie tę dzisiaj negatywną energię na przekonywanie ludzi do szczepień, na oddanie anteny właśnie ekspertom, autorytetom — wskazał.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Zobacz również: Radosław Sikorski nie przebiera w słowach: „Mam wrażenie, że Kaczyński w piętkę goni”

Zobacz również: Trzaskowski dramatyzuje: „Rządzący chcą nas praktycznie zlikwidować”

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 1 778 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj