Były szef MSZ Radosław Sikorski zabrał głos w sprawie sporu dotyczącego nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, nazywanej „Lex TVN”. Nie przebierał przy tym w słowach.

Sikorski wykorzystał okazję, by zaatakować Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem byłego szefa polskiej dyplomacji obóz Zjednoczonej Prawicy chce, by Polska przypominała „skansen nacjonalistyczno-klerykalny”. Polityk porównał całą sytuację do działań stosowanych w Rosji przez administrację Władimira Putina oraz Turcję.

— Mam wrażenie, że Kaczyński w piętkę goni, że to są schyłkowe klimaty oszalałego dyktatorka i że to może mu się nie udać. Ale różne szalone pomysły już przeprowadzał, więc trudno mieć pewność — powiedział Sikorski.

Były szef MSZ skomentował także ostatnie sondaże, w których KO zanotowała chwilowy wzrost wyników — co z pewnością wiązało się z powrotem Donalda Tuska do krajowej polityki. Europoseł nie mógł wyjść ze zdziwienia, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się niegasnącą popularnością 1/3 ankietowanych.

Polityk KO zarzucił ugrupowaniu Kaczyńskiego „kłamanie ws. katastrofy smoleńskiej oraz wykorzystywanie jej w celach politycznych”, a także „korupcję i nepotyzm na gigantyczną skalę”.

W jego ocenie rząd Zjednoczonej Prawicy swoimi działaniami może doprowadzić do wojny z USA i całą Unią Europejską.

Zobacz również: Trzaskowski dramatyzuje: „Rządzący chcą nas praktycznie zlikwidować”

Zobacz również: Rząd zmusi do szczepień kolejne grupy? Profesor Horban przedstawił swoją listę

źródło: stefczyk.info

(Visited 849 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj