Lider PO Donald Tusk przemawiał podczas spotkania w Nakle nad Notecią. Były szef RE podkreślił, że rodzina musi być „szczęśliwa, nowoczesna i otwarta”. Skrytykował przy tym program 500 plus, mówiąc, że nie pomaga on zapewnić rodzinom należytego komfortu i przyszłości.

— 500 Plus to nie jest sposób na wychowanie dziecka na poziomie standardów europejskich — powiedział lider PO Donald Tusk odpowiadając tym samym na pytanie jednej z uczestniczek.

— Dużo matek zostało wykluczonych przez 500 Plus z rynku pracy, bo siedzą w domu, nie pracują, nie odkładają na emerytury, najczęściej są na ubezpieczeniu zdrowotnym męża albo biura pracy. No po prostu kobiety zostały wykluczone w dużej mierze z rynku pracy — stwierdziła kobieta.

Donald Tusk podkreślił, że za 500 Plus „my nie wykształcimy swojego dziecka” i wymienił przy tym szereg wad leżących u podstaw tego programu.

— 500 Plus nie pomoże matce znaleźć szybko atrakcyjnego miejsca pracy. Za 500 Plus nie kupimy sobie fachowej, na wysokim poziomie opieki zdrowotnej — wyliczał.

Zdaniem polityka cały dramat wiąże się z tym, „że każdy bez wyjątku, ja też, jak może dostać gotówkę do ręki, to się cieszy i weźmie”.

Przeczytaj również:  Patryk Jaki miażdży Donalda Tuska: Trudno sobie wyobrazić bardziej bezczelne kłamstwo [WIDEO]

— O czym my rozmawiamy? O wiele więcej czasu potrzeba, żeby zrozumieć, że 500 Plus to nie jest sposób na wychowanie dziecka na poziomie standardów europejskich, jeśli chodzi o zdrowie, edukację, wypoczynek, rozwój. Do tego wszystkiego potrzebujemy państwa, które wymaga nieustannej inwestycji — pytał były premier.

— Jak długo będzie rządziła ekipa Czarnków, Ziobrów, mizoginów kompletnych, brzydkie słowa mi się cisną na usta, tak długo kobieta będzie miała poczucie, że jest drugim sortem, gorszą kategorią i nie będzie miała wiary w to, że się zmieni model ciągle obowiązujący w wielu domach w Polsce, że ona musi się wszystkim zajmować, że urodzenie dziecka to jest demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia, bo nie ma wsparcia, bo mąż jest przekonany, że jest ok, a on ma wzory postępowania od samej góry począwszy — dziwił się były szef RE.

Zobacz również: Koniec pewnej epoki. Lionel Messi opuszcza Barcelonę [WIDEO]

Przeczytaj również:  Stanisław Karczewski o inflacji: masło wcale nie jest tak drogie, widziałem po sześć złotych

Zobacz również: Agrounia straszy paraliżem całego kraju: „Premier jest tchórzem” [WIDEO]

źródło: tvp.info

(Visited 669 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj