Lider organizacji Michał Kołodziejczak przewodzi protestom rolników. Działacz zapowiedział „paraliż całego kraju”, jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie. Dodał, że w całej Polsce zorganizuje się blokady na drogach, a rolnicy wjadą ciągnikami do centrum Warszawy.

Agrounia podtrzymuje protest rolników, który trwa od środy w Rękoraju w woj. łódzkim. Głos w tej sprawie zabrał Michał Kołodziejczak, który w ostrym tonie uderzył w premiera Morawieckiego.

— Premier jest tchórzem. Myśli, że my się zmęczymy i nic nie będzie się działo. My zapowiadamy, w ciągu maksymalnie czterech tygodni — podejrzewam, że uda się to zrobić szybciej, ale musimy dać sobie trochę czasu — paraliż całego kraju — oznajmił Kołodziejczak.

— Będą blokady w całym kraju. Już teraz staramy się w pełni legalnie zgłosić wjazd traktorów do Warszawy — dodał bez ogródek.

Kołodziejczak wyznał, że jeszcze przed odejściem Kornela Morawieckiego rozmawiał z nim w szpitalu.

— Rozmawialiśmy dość długo i ja wiem, że dzisiaj Kornel Morawiecki wstydziłby się za to, jak jego syn się zachowuje. Kornel Morawiecki to twórca Solidarności Walczącej, a dziś walczący na ulicy ludzie są gnojeni, dyskryminowani i pomijani. Nasze problemy są po prostu niezauważane. Ja mam jasny przekaz — Mateusz, idziemy po ciebie — mówił Kołodziejczak, lider Agrounii.

Zobacz również: Zrozpaczona Jennifer Aniston o znajomych, którzy nie uznają szczepień: „Musiałam się od nich odciąć”

Zobacz również: Weganie rozlali farbę w KFC, by protestować przeciwko jedzeniu mięsa: „Twoje jedzenie walczyło o życie.” [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl, Rolnik Info

(Visited 562 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj